Wpis z mikrobloga

Witam,

gram na #ps4 w #baldursgate EE w jezyku polskim. Przeszedlem najpierw 1 czesc wybrzeza miecza w jezyku polskim i automatycznie mnie i moje postacie przerzucilo do kolejnego dodatku Baldur's Gate: Siege of Dragonspear niestety on juz jest tylko po angielsku. Fabula trwa dalej sa moje postacie ( oprocz jednej nie wiem czemu bo nie zostala ona zabita) ale dodatek jest po polsku. Wlaczajac kolejny dodatek do BG1 jest on po polsku ale zaczynam jakby dodatek nowa postacia itp.

Jacys bardziej doswiadczeni gracze wiedza ocb ? chcialem przejsc cala sage a tu taki klops po pierwszym dodatku juz na #playstation...
  • 19
tylko jak teraz isc historie ? po angielsku jestem za cienki dlatego cisnalem w PL.. Ominac i isc ten trzeci dodatek? pozniej grac BG2 ? czy od razu przejsc na dwojke liczac ze tam juz tam wszystko jest po pl ? Zeby zaczac grac to az na wikipedii czy w necie sprawdzalem kolejnosc grania. Mam postacie dosc fajnie rozwiniete bo gram tylko 5 postaciami.
gram na konsoli chcialem cisnac poziomy postaci. Beton.. No nic chyba zostaje opcja zaczecia ostatniego dodatku z nowymi postaciami. Pewnie BG2 jak zaczne znowu bede robic nowe znajac zycie, a sek kupienia bylo wlasnie na konsoli sobie przejsc i fabule poznac. Chyba ze dodatek bedzie krotki i po angielsku ale tu jezyk specyficzny.
aa no i jeszcze jeden duzy problem. Choc wszystkie postacie przezyly to jednej z nich mi nie pokazuje automatycznie na poczatku drugiego dodatku. DOstaje z automatu inna postac ale wolalbym juz isc przejsc moimi postaciami i przejsc szybko tylko glowne misje ewentualnie na angielskim i zobaczyc jak idzie. Wole jednak do 3 polskiego ostatniego dodatku dojsc i grac juz duzo misji i ich rozwijac.
@Matifcb: @Fyrloczek: warto zagrać na PS4? jestem psychofanem serii z czasów grania na kompie i co jakiś czas mi się marzy powrót, ale trochę się boję rozczarowania.

są jakieś znaczące różnice pomiędzy oryginałem a tą wersją EE?
Ja jestem pozytywnie zaskoczony. Gram moja postacią, Khalid, jaremia, xan i wspomniana imoen. Dzięki za info bo to ona zniknęła. Na padzie się obawiałem ale jest super. Wszystko ładnie chodzi. Zresztą ostatnio Desperados grałem na ps4 i też się obawiałem obsługi padem ale w ogóle nie ma tematu.
@advert: pytaj to ci wszstko wyjasnie dla mnie jesli jestes fanem jak ja to nie zastanawiaj sie. Postacie ktore wyzej wypisalem mialy wszystko po polsku. Nie wiedzialem ze takie problemu z tym spolszeczeniem. Kupuje gre pl , troche walenie w ...

ja od cwiercwieku na kompie grywalem we wszystko i dopiero na stare lata od okolo dekady zmienilo sie w granie na konsoli. Jest rownie udanie. Grywam czesto w gry z
Bg1EE ma wbudowane Opowieści z Wybrzeża Mieczy. To 3 nowe wielkie sidequesty i dodatkowa wioska na mapie. Jeśli nie zaliczysz przed walką z finałowym bossem, to nie wrócisz.

SoD chyba automytcznie importuje drużynę z finału BG1EE. Jest po angielsku. Dopiero co wyszło spolszczenie fanowskie na pc. Może w kolejnym oficjalnym patchu 2.6 trafi do gry, nie wiem jak wygląda numeracja wesji na konsoli. Na chwilę obecną lepiej przełączyć tma język na angielski,
@Silvaren: czyli black pits na koniec. Pytanie jak z przejsciem postaci z SoD do BG2 ? jesli bedzie mozna przejsc postaciami to moge po angielsku sprobowac ale jesli w BG2 trzeba robic od nowa to wole od razu zaczac BG2 ogrywac. Czy w ToB da rade grac postaciami z BG2 ?
@Fyrloczek: a chyba ze tak :) jesli chcesz moge ci pokazac jak to wyglada z odleglosci i np jakies