Wpis z mikrobloga

PRZEGRAŁEM JUŻ 70H NA PS4

Dlatego mogę już coś napisać o grze i napiszę:

Moim zdaniem CDP (zarząd i ludzie odpowiedzialni za wypust) to najwięksi idioci gemdevu jakich widział świat XD
Dlaczego? Ano dlatego, że gra jest świetna, pod warunkiem, że nie gracie na ps4 (ale o tym niżej). Mogli to dopracować gdzieś w 2-4 miesiące. Wystarczyło posadzić przed kamerą takiego Pawła Sasko i powiedziałby gość szczerze, z czym mają problem i że muszą to poprawić. A problem jest:

- brak IA (kur*a serio, po ulicach chodzą zombie, a ruch samochodowy to lepiej nie wspominać)
- brak optymalizacji (i to też niesie za sobą punkt 1) na ps4 wygląda to słabo momentami
- trochę bugów (choć trudno w to uwierzyć, ale podczas 70h widziałem 5 bugów!)
- podczas 70h gry, gra wywaliła się (do niebieskiego ekranu) ze 30 razy... (i to mnie najbardziej wkur** bo nigdy w historii grania na konsoli nie wywaliła mi się gra)

Gdyby tylko to naprawili, to nie wyparowałby im ponad 20mld kapitału dzień po premierze, a dużo mniej. Na pewno mniej niż by nawet grę przełożyli. Te oceny 2/10 i gówno w internecie było pewnie dla tych wszystkich ludzi co to tworzyli jak naplucie im w twarz! Jest mi ich aż szkoda! I jeszcze te gówno porównania do GTA5 (gry sprzed 8 lat gdzie było już ze 100 patchy) robią jacyś głupcy - tego się nie da porównać. Cyberpunk zachwyca klimatem i detalami i on to ma sam w sobie, natomiast w gta gdybyście zgasili radio, to zostaną wam kartonowe budynki z teksturowanymi oknami i ładne zachody słońca...

Na plus:
- gra jest piękna (widziałem na pc XD)
- wielkość miasta robi wrażenie i nie jest to przypadkowe nasranie prostokątów z oknami
- jest to wszystko pięknie zaprojektowane (tam widać pracę urbanistów, architektów, ludzi od świateł, kadrów itp itd)
- gra ma świetną muzykę (szczególnie tą oryginalną - serio!)
- bardzo fajna fabuła
- dość dużo misyjek pobocznych i nie idzie się w sumie nudzić (dlatego nie ruzmiem ludzi co to przeszli w 10h XD)
- genialny klimat miasta (jak jakiś seul + tokio)
- genialny tryb foto (serio to im się udało) przestałem jeździć samochodem i poruszam się pieszo bo tylko wtedy widzę jak piękne jest to miasto

Mam nadzieję, że tak duża gra będzie rozwijana (i ładatna). No i znając cdp to dlc wypuszczą podobnie długością do fabuły.
Sama baza pod coś świetnego już jest. Brakło paru ważnych rzeczy i jest mi z tego powodu przykro...

#cyberpunk2077 #ps4
źródło: comment_1609358163cApIbMEAOrhcBDXAao0G45.jpg
  • 18
@bardzofajnynick: myślę, że gdyby tylko te IA było w porządku to zmieniłbyś zdanie. Co do fabuły to zawsze to będzie rzecz gustu. Ja lubię gry filmowe prowadzone mnie za rączkę (większość AAA na ps takie jest) bo gra ma mi dawać przyjemność z grania, a nie jakieś współzawodnictwo i osiągi (np uncharted włączam głównie dla widoków).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nihas: Masz racje, dlatego gra jest bardzo dobra. Nie 'wybitna' jak to niektorzy twierdzą, ale bardzo dobra. Ma w ciul minusow innych ktorych op nie przytoczyl, ale jako tako przyslania je klimat. Szkoda tylko ze jak sie zatrzymasz i rozejrzysz po miescie to trochę zanika ( ͡° ʖ̯ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szydera666: bugow graficznych
- raz wypadłem za mapę
- lewitujacy kij bejzbolowy
- lewitujace smieci
- T pose w klubie u jednego npc
- samochod zatopiony w chodniku
- i dziś baba zombie bez ruchu jadaca po chodniku kak na łyżworolkach XD

Wiecej bugow nie widziałem przez 70h gry