Wpis z mikrobloga

  • 32
#kedzierzynkozle #opolskie #opole #wybuch #policja #strazpozarna

W Kedzierzynie-Kozlu na zakladach w Blachowni doszlo do wybuchu (najprawdopodobniej) pieca w zakladzie zajmujacym sie magnezem. Huk slyszalny i odczuwalny w promieniu kilku kilometrow. Mialem przyjemność akurat spojrzeć przez balkon i zobaczylem bardzo dziwna zolta poswiate migająca nad miastem. Oby nikomu nic sie nie stalo
Paletka - #kedzierzynkozle #opolskie #opole #wybuch #policja #strazpozarna 

W Kedzie...

źródło: comment_1609354468idoCNDA2tqJ7a7KjD5tbtw.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Paletka: mój ojciec pracował w odlewni magnezu w Finnveden w Bielsku. Bardzo często były tam pożary pieca spowodowane przez tłoki, i wybuchy które również były w tłokach gdzie często odlew źle się uformował i zostało za dużo powietrza, dodam że magnezu nie wolno gasić wodą bo wtedy pali się jeszcze bardziej (efekt jak by polać benzyną) najlepsze że na zakładzie nie było straży zakładowej, a do pożaru raz przyjechała straż wojskowa
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@droid43210 mieszkam tutaj juz 27 lat i nie bylo takiej sytuacji, nie wiem jak długo ta firma tam funkcjonuje ale to byl pierwszy taki przypadek. Nie znam sie na chemi, ale mam nasluch i strazy i policji i narazie nie ma paniki na radiu. Z opini internautów wybuch byl odczuwalny w promieniu nie kilku a kilkunastu kilometrow. Jak narazie cale miasto w "mgle" i smierdzi
  • Odpowiedz