Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CeZiK_: nie, nie wyrzuci różnicowki. Dlaczego? A no dlatego, że będzie przepływ prądu między L i N. Jeśli są odpowiednie zabezpieczenia i poprawna impedancja pętli zwarcia to powinno zadziałać samoczynne wyłączenie zasilania.

@settembrini777: tak naprawdę dużo zależy od przyłożonego napięcia i wydajności prądowej źródła zasilania.
Jeśli napięcie będzie niskie i wydajność prądowa duża to popłynie prąd, na tyle duży, że rozgrzeje to ten kolczyk i nawet stopi. Pomijając
  • Odpowiedz
A teraz skoro już wszyscy wiedzą, że prąd zależy od napięcia względem oporu można wysunąć wniosek, że śmiertelny jest przepływ prądu przez ciało, a żeby to nastąpiło musi być odpowiednie napięcie i im dłuższy czas działania tym gorsze konsekwencje.
Przy dużych częstotliwościach impulsach, prąd nie wchodzi w głąb organizmu i powoduje skurcze mięśni tak otrzymujemy paralizator.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grezzle: nie jestem elektrykiem, ale mam papiery do robót elektrycznych zgodne z EN 50110 i uczyli mnie tak jak @wonsz_ogonojad napisał: do 50V AC lub 120 DC to tzw. ELV (extra low voltage) i jest to napięcie bezpieczne, tzn. niezagrażające człowiekowi w normalnych warunkach.
  • Odpowiedz