Wpis z mikrobloga

Po kilku flakonach Encre Noir zdecydowałem się w końcu na wersję sport i niestety jestem zawiedziony. Nie tego się spodziewałem.
Właściwie nie wiem czego się spodziewałem... Czegoś lepszego od protoplasty? Może łatwiejszego w odbiorze przez otoczenie...
Bo umówmy się z Encre Noir bywa różne, jednym się podoba a innym wali piwnicą. Ja czuję tam las po obfitym letnim deszczu, ale nie gorącym tylko takim chłodniejszym acz przyjemnym, mokra ziemia, mokry mech, las z którego nie chce się wychodzić, w którym chce się oddychać pełną piersią.

Od pierwszego użycia minęło już kilka dobrych lat jednak lubię do niego wracać i robię to często, to już chyba trzeci flakon się kończy.

A sport? Pierwsze wrażenie: co to #!$%@? jest?! Po jakimś czasie jest trochę lepiej ale czuję że się chyba nie polubimy. Za dużo tu wszystkiego, niby gdzieś tam czasami przebija się charakter oryginału ale zaraz znika przytłoczony cytrusami pomieszanymi z nutami wodnymi... Trochę jakby oryginał zmieszać z Aqua di Gio, ale jest tu też coś damskiego. Nie wiem może to ta lawenda.

Nie jest to zapach zły, czuć w nim jakość ale od nadmiaru nut zapachowych rozbolała mnie głowa.
Może wiosną/latem dam mu szansę, tymczasem zastanowię się czy kupić w ciemno flakon A L'Extreme.
Lalique zawsze kupowałem w ciemno i jak dotąd Sport najmniej mi podszedł, może potrzebuję czasu żeby sie z nim oswoić ale pierwsze wrażenie nie jest piorunujące a na takie liczyłem.
#perfumy
  • 8
@mietek111: A ja byłem bardzo pozytywnie zaskoczony Sportem, ale na pewno nie jest to zapach na zimę. Taki niegroźny zapach na wiosnę/lato, można go tez zarzucić do biura na luzie.
Extreme jest wg mnie najlepszy z trójki EN i najlepiej się na mnie trzyma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mietek111: u mnie z kolei EN leżało fajnie, ale męczyło, plus otoczenie średnio na niego reagowało, wersja sport jest dla mnie znacznie bardziej przystępna, a trwałość podobna ( ͡º ͜ʖ͡º) i ja w niej nie czuję tych nut morskich (a szkoda), bardziej je czuję jako nieco lżejsze EN z dodatkiem pomarańczy, albo i innych cytrusów :D