Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ukie: przejrzałem parę materiałów ale nie mogłem tego zrozumieć do końca. W skrócie chciałem to zrozumieć jak to działa żeby zrozumieć jakie to niesie czy może nieść zagrożenie raz dla tych do dają środki na liquidity, a dwa dla całej sieci eth np.
Czy to jej nie zapycha? Czy to nie pogorszy się w przyszłości jak się znajdzie więcej chętnych na takie akcje? Itd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ukie: w skrócie też inaczej - czy może kojarzy jakiś artykuł albo materiał gdzie prosto jest to wyjaśnione.
Albo czy wgl to jest może właśnie raczej marginalny problem i nie ma co się tym przejmować, poza wspomnianym przez Ciebie zwracaniem uwagi na gas fee i slippage?
@WakeupPoland: frontrunning szkodzi wyłącznie osobie która ustawiła niskie fee i duży slippage gdyż ta osoba mogłaby uzyskać lepszą cenę;

łopatologiczne wytłumaczenie:
-zlecasz kupno tokena X po cenie X ETH za sztukę i ustawiasz slippage 50%
-bot widzi twoją niezatwierdzoną transakcję i zleca z wyższym fee kupno tokenu
-bot zleca od razu też sprzedaż tych tokenów które dopiero co kupił ale z niższym fee niż twoje
-transakcje zostają zatwierdzone w bloku w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@a38v: Chyba łapie. Dzięki (ʘʘ)
Czy dobrze rozumiem, że to nadal może mieć jakieś wymierne oddziaływanie na całokształt sieci bo to generuje większe gas few na jakiś czas, zwłaszcza jakby coraz więcej ludzi przybywało bawiących się w to?
2) A dalej idąc. Skąd bot wie, że zrobiłem zlecenie? I on wie jakie ustawiłem slippage i fee?
3) Czy dobrze rozumiem że domyślny slippage tzn. 0.5-1% eliminuje zazwyczaj/zawsze
@WakeupPoland: 1) ma jakiś wpływ bo zwiększa ilość transakcji i podnosi fee ale nie wiem jak procentowo to wygląda, być może wpływ jest niewielki przy skali innych transakcji
2) przed zatwierdzeniem transakcja jest rozgłaszana i widoczna dla wszystkich, bot ma więc czas na reakcję
3) tak, niskie slippage eliminuje ryzyko frontrunningu ale zwiększa ryzyko odrzucenia wymiany przy nagłych wahaniach ceny (poniesiony koszt gas ale do transakcji nie doszło bo cena się
@a38v: przeciez to jest glupie, mozna zrobic bota ktory oszuka tego bota i anuluje tranzkacje xD ten art ktory ktos wyzej zalinkowal jest chyba o czyms z inny, tam jest opisane jak #!$%@? tokeny