Wpis z mikrobloga

Mirki, naprawiał ktoś z Was #acer #nitro 5 (AN515-51-766E)? Kolega mi podrzucił egzemplarz, który sporadycznie używany, po 2,5 roku od zakupu, dosłownie umarł - podobno było czuć spaleniznę jak się wyłączył. Rozebrałem go, wbudowany akumulator 0V, ale dosłownie ZERO śladów przypalenia czegokolwiek. Ciężko mi znaleźć informacje w Internecie nt. tego modelu, jest on dosyć nowy i mało popularny, stąd myśl o utworzeniu wpisu tutaj. Próbowałem uruchomienia "jak jest", nic; po wypięciu wszystkiego z pozostawieniem samego złącza zasilania również trup. bateryjka BIOSu 3.2V - niemalże wzorowo. Miał ktoś styczność z naprawą tego laptopa? Czy jest możliwe, że przez fakt wbudowanej baterii nie chce on się uruchomić bez niej/z wadliwą sztuką? Macie schemat do tego modelu? Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady!
#elektronika #komputery #pytanie #diy #pytaniedoeksperta #technologia #majsterkowanie #informatyka #laptopy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karoleeek: rozumiem, chodzi mi tylko o to, że laptop chyba nie jest twój a mimo wszystko nie mając praktycznie żadnej wiedzy w tym temacie chcesz się podjąć naprawy a może się to skończyć tak, że tylko pogorszysz jego stan.
Mimo wszystko mam dwie rady:

1. Schematu czy boardview powinieneś szukać po modelu który odczytasz z płyty głównej a nie ogólnego modelu laptopa, w tym przypadku będzie to prawdopodobnie LA-E911P jeśli do tej nazwy dopiszesz boardview|schematic to z łatwością odszukasz to w google.

2. Biorąc pod uwagę opis usterki (zapach spalenizny, brak zasilania i totalnie rozładowana bateria) w pierwszej kolejności wypadałoby sprawdzić czy nie ma zwarcia na
  • Odpowiedz
@cocamide: Dziękuję, ogólnie podchodzę do tego tak - staram się rozejrzeć nie modyfikując niczego w znacznym stopniu, aby w razie niepowodzenia oddać go do znajomego, który od lat zajmuje się laptopami. Dzięki za schemat - to dokładnie ten model płyty. Linia 19V pokazuje mi 425kΩ
  • Odpowiedz