Wpis z mikrobloga

Jeśli macie znajomych w policji to zapytajcie co sądzą o dzisiejszych nalotach na siłownie i baseny. Piękne są te wymijaki xd.
- Nie popieram, ale służę,
- no tak to tylko rozporządzenie
- a ty nie wykonujesz polecen pracodawcy (chyba zapomniał skąd kasa na jego wypłatę)
- gdyby to ode mnie zależało to bym tego nie robił (no tak bo oczywiście mandat MUSI wypisać).

I inne podobne głupie odzywki.

#koronawirus
  • 34
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wiem_wszystko: Powinieneś zapoznać się z pojęciem "aparat przymusu". Takowe istnieją w każdym państwie na świecie i czy tego chcemy czy nie, wykonują odgórne polecenia. Władza może się zmienić, prawo również, ale policja i wojsko są od pilnowania porządku publicznego, nawet wg widzimisię demokratycznie wybranych władz.

Są skrajne sytuacje, gdzie pałowanie czy strzelanie do ludzi powinno zostać osądzone wg sumienia takiego psiarskiego. Tyle, że nasze społeczeństwo jest zdemoralizowane przez kilkadziesiąt lat komuny
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: Tak funkcjonuje ten system. Dostali wezwanie, rozkaz musza wykonać. Za niesubordynacje zostaliby ukarani. Jak by Państwo miało funkcjonować jakby taki szary łepek mial decydować, które parafy stosuje a których nie ? Jest władza wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza i nie chce być #!$%@? inaczej. Jeżeli można mieć do kogoś pretensje to do ludzi, którzy rządzą i tych którzy ich wybrali.
  • Odpowiedz