Wpis z mikrobloga

Jeśli macie znajomych w policji to zapytajcie co sądzą o dzisiejszych nalotach na siłownie i baseny. Piękne są te wymijaki xd.
- Nie popieram, ale służę,
- no tak to tylko rozporządzenie
- a ty nie wykonujesz polecen pracodawcy (chyba zapomniał skąd kasa na jego wypłatę)
- gdyby to ode mnie zależało to bym tego nie robił (no tak bo oczywiście mandat MUSI wypisać).

I inne podobne głupie odzywki.

#koronawirus
  • 34
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 313
@Sl_w_k_1: Jak każą im do ludzi strzelać ostra amunicją i będą to posłusznie robić, potem się właśnie w ten sposób tłumaczac, dalej będziesz uważał, że te odzywki nie są głupie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Sl_w_k_1: Jak przełożony zechce się im też zesrać to ryja, to rozumiem, że posłusznie paszczę otworzą? No bo jak już dają się szmacić przełożonemu, który każe im mordować obywateli, których przysięgali służyć, to przyjęcie kupska w mordę powinno być nawet przyjemne, no nie? Może premia wpadnie
  • Odpowiedz
@szyryfyry1: Mało, który policjant głośno to przyzna ale oni uważają, że są ponad prawem, bo są osobną kategorią ludzi wobec reszty społeczeństwa, określanej przez policję mianem patologii. Dla policjantów każdy kto nie jest z policji to jest patologia i to usprawiedliwia wszelkie czyny wobec każdego.

Czyli to jest przeciwieństwo karności i ślepego posłuszeństwa. Natomiast wykonywanie rozkazów jest świetną wymówką.
  • Odpowiedz
@r4do5: Nie zadaje się z policją, już napewno nie kraweznikami, lebkami prosto po szkole bo to najgorszy motloch jest, ale poznałem kilku krymusow i normalni ludzie, wszędzie poldebila znajdziesz, a że policjantem to trzeba się urodzić to już inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a ty nie wykonujesz polecen pracodawcy (chyba zapomniał skąd kasa na jego wypłatę)


@wiem_wszystko: No ale nie jest tak? Zwłaszcza w policji i wojsku, gdzie myślenie jest silnie niezalecane, liczy się wykonywanie poleceń. Idąc do wojska czy policji godzisz się z tym, że ktoś myśli za ciebie, a ty jedynie wykonujesz polecenia. Przecież nikt ci nie powie wprost, że jest pachołem, który nawet nie może mieć własnego zdania.
  • Odpowiedz
@chwed: Jest coś takiego jak kodeks pracy, jakieś swoje sumienie, zasady bhp itd itp. Ja też robię na produkcji ale jak mi będą kazać srac na dzwonek czy jebnac siebie czy kolegi młotkiem w łeb to bym tego po prostu nie zrobił i kazał kierownikowi się cmoknac w kant #!$%@?, a nie palił Jana i robił coś wbrew sumieniu
  • Odpowiedz
  • 2
@wiem_wszystko Dlatego napisałem o specyfice wojska i policji, gdzie granica pomiędzy autonomia jednostki, a byciem podwładnym jest drastycznie dalej przesunieta w stronę bycia podwładnym niż w zwykłej firmie.
  • Odpowiedz
  • 6
@wiem_wszystko Gdzie ja to usprawiedliwiam? Tlumacze ci skąd te teksty znajomych w policji. Maja powiedzieć "jestem pachołem bez godności, sprzedałem ją za wcześniejszą emeryturę i pewną pracę"? I uwierz mi, ze w policji czy wojsku nikogo nie interesuje skąd się bierze ich wypłata.
  • Odpowiedz