Wpis z mikrobloga

#rower

mam pytanie do mirków doświadczonych w jeździe w niepogodę deszcz/wiatr/śnieg, bo się zastanawiam nad kurtką (najlepiej opcja tanio), która poradzi sobie z deszczem i czym wiecej czytam, tym bardziej głupieję, bo ceny chore po 500-700zł, a niektorzy piszą że to uj daje te membrany, które rzekomo maja oddychac i nieprzepuszczac deszczu, a jak wy jeździcie? na dodatek macie taką kurtkę na niepogodę, to jak zabezpieczacie głowę, na którą się leje? (bo tu pewnie standard czapka + kask)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pelen_watpliwosci: wszystko zależy od potrzeb i grubości portfela. Ja przejechałem 16h w deszczu na BBT w taniej kurtce z Decathlonu i było spoko. Ale może być bardziej spoko w kurtce z Gore. Ale co masz wybrać, musisz ocenić sam. No i pamiętaj, że nie ma kostiumu który nie przemoknie, nawet ten najdroższy.
  • Odpowiedz
@Pelen_watpliwosci: przede wszystkim powinnaś napisać na czym, ile i jakim tempem. Bo co innego, jeżeli dojeżdżasz sobie na kozie do pracy 5-10km, a co innego jeżeli chcesz robić zimą na szosie 50-100.
  • Odpowiedz
@Pelen_watpliwosci: ja mam poprzednika tej kurtki, ale na zimę tylko na mrozy i okolice 0 stopni i dojazdy do pracy. Jak coś jest solidnie przeciwdeszczowe to nie będzie oddychać. Zaletą są wywietrzniki pod pachą, sporo dają, dodatkowo u mnie były dwa zamki (od góry i od dołu), co też dawało możliwość zrobienia przewiewu.

https://www.decathlon.pl/p/ciep-a-kurtka-przeciwdeszczowa-na-rower-500-damska/_/R-p-312391?mc=960551&c=Niebieski

tutaj masz wersję nieocieplaną, podobnie
  • Odpowiedz
@Pelen_watpliwosci: co do deszczu się nie wypowiem, ale jeśli chodzi o wiatr to super sprawa są wszelkie wiatrówki. U mnie teraz jest tak między 0 a 5° C- mam koszulkę termo z merynosa od Brubecka na to polar rowerowy, i najzwyklejsza wiatrówka z serii Triban z deca za 130 cebulionow, jak się rusze to jest cieplutko. do tego komin na szyję/mordę no i czapka pod kask też z merino.
  • Odpowiedz