Wpis z mikrobloga

Jak tam #dziecioroby od przekazania genów? Dzieci spełniają pokładane w nich oczekiwania, czy jednak (szok!) okazało się że to zupełnie nowy człowiek i różni się od Ciebie i partnera/partnerki w stopniu znacznym, przez co frustracja motzno? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#childfree #antynatalizm #dzieci
Pobierz
źródło: comment_1609160755GJ76Si0V9ELo00MMHtiv2O.jpg
  • 14
@Zgrywajac_twardziela: @Niski_Manlet: Już kiedyś pisałem coś podobnego. Życie ludzi bez pieniędzy i wykształcenia przypomina bardziej walke o przetrwanie, niż egzystencje, dlatego to dziecko ma wprowadzić do ich życia trochę szczęścia i różnorodności. Dodatkowo wymagają niemożliwego, czyli chcą żeby dzieciak był ich wiernym odbiciem, ale z życiowymi sukcesami, co w większości przypadków jest niemożliwe, bo to właśnie ich niewykształcenie jest fundamentem ich myślenia, a kolejne niepowodzenia życiowe tylko ukształtowały ich poglądy.
@Zgrywajac_twardziela: obie moje córki są zupełnie różne. Każda z nich ma jakąś cechę po mnie lub żonie. Mają własne zdanie - często zupełnie różne niż moje, bo są samodzielnymi bytami, zdolnymi formułować swoje opinie, mają swoje charaktery. To jest właśnie wspaniałe a nie frustrujące. Powie ci to każdy normalny rodzic, ale na pewno nie powie ci tego twoja projekcja ;)

Polecam ten stan!
@kezioezio:

Już kiedyś pisałem coś podobnego. Życie ludzi bez pieniędzy i wykształcenia przypomina bardziej walke o przetrwanie, niż egzystencje, dlatego to dziecko ma wprowadzić do ich życia trochę szczęścia i różnorodności. Dodatkowo wymagają niemożliwego, czyli chcą żeby dzieciak był ich wiernym odbiciem, ale z życiowymi sukcesami, co w większości przypadków jest niemożliwe, bo to właśnie ich niewykształcenie jest fundamentem ich myślenia, a kolejne niepowodzenia życiowe tylko ukształtowały ich poglądy.


Ciekawy punkt
@KotBojowy:

obie moje córki są zupełnie różne. Każda z nich ma jakąś cechę po mnie lub żonie. Mają własne zdanie - często zupełnie różne niż moje, bo są samodzielnymi bytami, zdolnymi formułować swoje opinie, mają swoje charaktery. To jest właśnie wspaniałe a nie frustrujące. Powie ci to każdy normalny rodzic, ale na pewno nie powie ci tego twoja projekcja ;)

Wynika z tego że wszyscy rodzice jakich znam są nienormalni ¯\_(ツ)_/¯