Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem.
Mam TV około 8-9 letni, i kino domowe albo starsze albo podobnie wiekowo. TV LG a kino domowe Panasonic SA-HT75 5.1.
Podłączyłem je pod TV do wyjścia słuchawkowego kablem Mini Jack 3.5 mm - 2x RCA (cinch). Dźwięk jest, ale jak powiedzmy ustawię cicho dźwięk na kinie domowym i TV to strasznie głośniki szumią.

Jak TV jest wyłączony i kino domowe gra tylko muzykę z CD to nie słychać tego szumu. Jak włączę TV to szumi strasznie. Da się oglądać filmy, oczywiście trzeba podgłośnić oba sprzęty na 3/4 ich max głośności i wtedy szum jest zagłuszony.

Czy to normalne? Czy jednak coś jest nie tak? Podłączyć innym kablem? Scart z przełącznikiem out/in? Czy obecny może coś już się zniszczył? Czy listwy napięciowe i inne kable generują ten szum? Kino domowe mam podłączone pod gniazdko bezpośrednio i obracałem je w różne konfiguracje.

Ktoś pomoże?

#kinodomowe
#audio #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #glosniki #dzwiek #telewizory
  • 18
czyłem je pod TV do wyjścia słuchawkowego kablem Mini Jack 3.5 mm - 2x RCA (cinch). Dźwięk jest, ale jak powiedzmy ustawię cicho dźwięk na kinie domowym i TV to strasznie głośniki szumią.


@Gorthin: podaj dokładny model telewizora.
@Paczek_w_masle: TV można na 100 ustawić na max. Kino domowe max = 0dB a min = 82dB. Jak mam ustawiony TV na 75 a kino domowe na 20dB to jest powiedzmy ok. Jak przyłożę ucho do głośnika to słychać szum. Ale oglądać film można.
LG 47LA691S


@Gorthin: masz kilka opcji:
Opcja super budżetowa:
- wepnij wyjście TV do wejścia opisanego jako AUX na panasonicu jeżeli tak nie masz, w przypadku gdy to nie pomoże, zapomnij o tej opcji.

Opcja budżetowa:
- kup sobie kabel EURO SCART -> RCA, tam będziesz miał wyjścia audio chinch, tymi wyjściami podepnij się do tego panasonica. Sterowanie dźwiękiem przy pomocy pilota od panasonica.
Opcja droższa:
- poszukaj nowszego zestawu "kina
A nie ma opcji żeby podłączyć kablem optycznym?


@Paczek_w_masle: nie ma, podał przecież model TV i model "kina". TV ma wyjście ARC, ma wyjście cyfrowe, ale ten zestaw kina jest zabytkowy i maks co obsługuje to scarta i rca. Wystarczy wpisać model w wyszukiwarkę.
@ksiak: Czy takie z przełącznikiem na scart out/in?
Wiem, że to samo kino domowe podłączone u wujka jest poprzez Component in na TV? I podobno działa.

Kino domowe nowe lub soundbar pewnie będzie ale w przyszłym roku może, w sensie 2022 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przełączenie na AUX na Panasonic nie działa. Dźwięku w ogóle nie ma.


@Gorthin: oczywiście przepiałeś fizycznie przewód? Czyli wyjście słuchawkowe TV do wejścia AUX w panasonicu.

Kupię jeszcze to złącze SCART. Takie mniej więcej?


@Gorthin: nie, takie: https://allegro.pl/oferta/kabel-scart-cinch-audio-video-in-out-1-5m-rca-9165133042

Wiem, że to samo kino domowe podłączone u wujka jest poprzez Component in na TV? I podobno działa.


@Gorthin: fizycznie nie ma takiej możliwości by to działało. Component w TV jest
@ksiak: Przełączyłem kable fizycznie. W TV zostawiłem końcówkę w wyjściu słuchawkowym. A w Panasonic przełączyłem kabel biały i czerwony do wyjścia AUX. Nie działało.

Kupię jeszcze tego scart i już. Jakoś działa jak jest głośniej. A trzeba myśleć o czymś nowym. Będzie jeszcze Play station, chyba nowy tv i Nintendo więc ten stary sprzęt i tak do wymiany. Żeby chociaż z rok pograł będzie ok.

W instrukcji jest jeszcze coś takiego:
@Gorthin: wybacz ale to w końcu działa czy nie? Jeżeli działa jak jest głośniej to tak ma być. Aux to zazwyczaj wejścia high level, czyli akceptują wysoki poziom sygnału, stąd musisz dać w tv głośniej.
@ksiak: tak jak pisałem w pierwszym poście. Działa ale jak jest ciszej ustawiony głos to szumi że aż głowa boli. Jak dam głośniej dźwięk to jest ok. Sama muzyka z CD z wyłączonym tv jest wszystko ok.

Kupię ten scart bo parę groszy i zobaczę.
@Paczek_w_masle: wiadomo że do wymiany. Ot po prostu lepiej słychać i lepsze odczucia niż z głośników TV. Będzie kupione ale w ostatniej kolejce jest system dźwięku. TV, Nintendo, PlayStation 5/Xbox, i dopiero jakiś dzwięk.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorthin: to mimo wszystko uważam że warto DACa kupić. No chyba że nowy TV będzie miał czyściutki sygnał na wyjściu, no ale cyfrowe wyjście nie ma tego problemu. Podejrzewam że w nowym telewizorze kindo domowe też się przyda.