Wpis z mikrobloga

@victordeleco2: Masz ty w ogóle szacunek do czyjejś pracy? Przecież taka kwiaciarnia głównie zarabia na sprzedaży kwiatów. I ile miła pani ci ma policzyć? Przecież jak ci policzy tyle ile normaknie by wzięła to nawet nie przycebulisz bo wyjdzie drożej XD

W ogóle to kto to widział żeby na giełdę mógł wchodzić klient detaliczny XD

To tak jakbyś skupował części na Allegro i potem poszedł do serwisu bmw żeby ci gotowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@victordeleco2: nie słuchaj ich. Na bank Ci zrobią to normalna usługa jak każda inna. Tylko pamiętaj, żeby wziąć też swoją wstążkę, folię oraz jakieś dodatkowe ozdoby. Wtedy pobiorą tylko opłatę za przygotowanie bukietu zgodnie z cennikiem. Każda kwiaciarnia taki ma wystarczy że zapytasz, bo zazwyczaj nie są wywieszone widocznym miejscu. Po prostu poproś o przyniesienie z zaplecza cennika usług wiązania bukietów z własnego kwietnika.
@nosze_ortalion: Wtf a kto powiedział ze chce przycebulic xd mam kwiaty i potrzebuje usługi zrobienia bukietu. Jasne ze bym zapłacił normalnie. Jakby powiedziała ze 10zl to normalnie dałbym jeszcze 10zl żeby to właśnie było Ok i człowiek się lepiej czuł. Po drugie jeżeli nie pójdę po taka usługę do niej tylko zrobienia jakkolwiek sam to ona zamiast zarobić 20zl nie zarobi nic.
Na giełdzie każdy może kupić sobie co chce lol. Wjazd kosztuje 3zl i kupujesz co chcesz np. Świeże kwiaty 40szt


@victordeleco2: no i to jest patologia. rynek hurtowy powinien byc zamkniey dla detalistow. dzieki temu tacy jak ty wbijaja sobie na wyjebce i kupuja towar za poldarmo (z tego co wiem to chyba sa lekkie roznice jak ktos ma dzialnosc) i potem firmy takie jak kwiaciarnie nie maja mozliwosci zarobic. to
Jakby powiedziała ze 10zl to normalnie dałbym jeszcze 10zl


@victordeleco2: wiesz, ze tak na prawde #!$%@? to daje bo ona wczesniej musiala #!$%@? wicej pieniedzy na towar ktory bedzie potem musiala #!$%@? do kosza?
reasumujac to tylko biednej kobiecinie napsujesz nerwow bo zapewne ktos ci zwiaze te kwiaty z czystego dobrego serca ale co sobie o tobie pomysli i jaki jest tego koncowy efekt to juz sie domysl.
jak idziesz do
@nosze_ortalion: Każdy moze wejść bo przecież Ci co handlują często nie maja działalności np. Warzywa. Jeżeli by zakazali to sprzedający stracą klientów. Tak działa normalny rynek - klient kupuje to co wychodzi najlepiej w stosunku cena/jakość. Nikogo nie oszukuje ani nie okradam. Co byś nie zrobił któraś strona będzie poszkodowana. Ja często kupuje kwiaty w kwiaciarni ale skoro moja mama była na giełdzie i mogła mi kupić to jaki w tym
Każdy moze wejść bo przecież Ci co handlują często nie maja działalności np. Warzywa


@victordeleco2: a co na gieldzie KWIATOWEJ robia warzywa? jak ktos ma warzywa to niech je sprzedaje na gieldzie z artykulami spozywczymi. albo na zwykly targowisku! a jesli sprzedawac przyjezdza rolnik to niech sprzedaje tez hurtowo dla odbiorcow z dzialanoscia (bo tak jak wspomnialem wczesniej tematy nie tyczy sie tylko kwiatow)

Jeżeli by zakazali to sprzedający stracą klientów.
@nosze_ortalion: Takie problemy ma KAŻDY przedsiębiorca niezależnie od branży - na tym polega biznes. Np. Uber i taxi, producenci z handlarzami, sklepy elektroniki z ludźmi którzy ściagają elektronikę z Chin(kupujesz z Banggood, aliexpress? Ty januszu! Nie płacisz vatu a biedni sprzedawcy telefonów tracą), kupujesz warzywa od rolnika na targu albo od niego z domu? Przecież przez Ciebie w sklepie gniją pomidory i ziemniaki bo jesteś Januszem.
@victordeleco2: powiem ci tak... mieszkam na zachodzie a nie w polsce i sytuacja tutaj wyglada tak jak Ci opisalem jak powinna wygladac. i wszystko dziala tak jak powinno! oprocz tego, ze cebula nie moze kupowac rzeczy w cenach hurtowych. ale nikt nie robi o to #!$%@? bo to jest normalna sytuacja. przy czym ceny produktow sa identyczne lub tansze niz polskie.
wiecej sie z toba nie bede wyklocal bo to jak
@nosze_ortalion: I to chyba normalne ze biedni ludzie kombinują. Na zachodzie nie ma takiej biedy wiec ten model sprawdza się bardzo dobrze (chociaż w hurtowniach i tak można kupować). To chyba oczywiste ze biedny człowiek postara się żeby kupić taniej. Nie ma w tym nic nowego. Nie pójdzie do restauracji tylko kupi produkty i ugotuje sobie sam. Wcale nie zależało mi na cebulowaniu a już mi to wmowiles. Chciałem kupić kwiaty