Wpis z mikrobloga

Znajomy znajomego zmarł ponad rok temu.
Na jego telefonie były jakieś dane, które rodzina chciałaby odzyskać.
Próbowali wpisać hasło, niepoprawne - w tej chwili wyświetla się komunikat "iPhone jest zablokowany, połącz z iTunes".

Czy jest jakiś sposób na obejście tego? Google mówią, że należy wykonać całkowity reset telefonu, co wiąże się z utratą danych.
Jakieś jailbrake itp. wchodzą w grę?

Backupów na iTunes oczywiście nie ma. Chodzi mi po głowie jeszcze zalogowanie się do iClouda, może tam coś będzie.

#ios #iphone #apple
  • 25
  • Odpowiedz
@Curus_Bachleda: Ale sprzedajesz kit, w serwisie apple odblokują z aktem śmierci, w Polsce nawet jednego serwisu nie ma, a telefonu nie da się odblokować, nie znasz hasła to nie dostaniesz się do danych.
  • Odpowiedz
@hns-: potrzebne Ci bardzo precyzyjne sądowe dane, takie jak potwierdzenie ze ten telefon o tym numerze seryjnym w sprawie spadkowej został przekazany tej i tej osobie. Generalnie czasochłonna procedura wymagająca pism z sądu, do tego w PL obsługiwana przez anglozjezyczny dział. Generalnie - da się, ale na 99% tego znajomi nie ogarną.

Po drugie - z telefonu już nic nie wyciągniesz, spróbujcie przez iforgot.apple.com zresetować hasło do konta Apple id. Jak
  • Odpowiedz
@Homar_smazony_na_wolnym_ogniu: dzięki. Hasło się resetuje, dają sobie kilka dni na weryfikację.
Na telefonie udało mi się zrobić upgrade do ios 14.2 (sam już nie wiem, jak, ale poszło). Zobaczymy co po jailbreaku.
Apple mówi, że nie odblokuje.
  • Odpowiedz