Wpis z mikrobloga

Znajomy znajomego zmarł ponad rok temu.
Na jego telefonie były jakieś dane, które rodzina chciałaby odzyskać.
Próbowali wpisać hasło, niepoprawne - w tej chwili wyświetla się komunikat "iPhone jest zablokowany, połącz z iTunes".

Czy jest jakiś sposób na obejście tego? Google mówią, że należy wykonać całkowity reset telefonu, co wiąże się z utratą danych.
Jakieś jailbrake itp. wchodzą w grę?

Backupów na iTunes oczywiście nie ma. Chodzi mi po głowie jeszcze zalogowanie się do iClouda, może tam coś będzie.

#ios #iphone #apple
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hns-: z tego co wiem o to właśnie chodzi w tym, że iphone to większa prywata - ktoś nie może się potem włamać na twój telefon. Wg mnie nie ma takiego sposobu.
  • Odpowiedz
@Curus_Bachleda: ja mówiłem już rok temu, żeby mi dali ten telefon, to może by się cokolwiek udało zrobić (przed wpisaniem niepoprawnego hasła). No ale nie dali ;-)
@patrol798: dzięki, google mówią jeszcze o checkra1n - właśnie się doktoryzuję na yt
  • Odpowiedz
@Curus_Bachleda: próbuję jeszcze dostać się do iclouda przez opcję odzyskiwania hasła. O ile mają dostęp do podanego tam maila. Wiem jedynie, że mają dostęp do jednego z maili.
  • Odpowiedz
@patrol798: jeśli dobrze widzę, za pomocą tego 3utools jestem w stanie uruchomić na nowo tego iPhone, ale nie jestem pewien, czy po jailbrake będę miał dostęp do danych poprzedniego użytkownika.
W międzyczasie resetuję hasło na icloud, Apple chce to weryfikować przez kilka dni, więc czekam.
  • Odpowiedz
@hns-: jest jailbreak na nim? To nie wiem, mi w ogóle ekran nie działał, nie miałem kopii zapasowej itp. Podłączyłem na pewno miałem zdjęcia, i chyba mogłem odczytać wiadomości, kontakty, notatki
  • Odpowiedz
Jakaś firma z Izraela za pare mln może odblokować telefon, ale z pewnością darmowy soft z neta może pomoc warto spróbować.

A na poważnie to dzwon do Apple czy maja możliwość przekazać Ci dostęp do chmury ze zdjęciami, innych rzeczy pewnie nie dostaniesz.
  • Odpowiedz
@hns-: Hmm daj znać czy da się coś z tym zrobić. Ja bym sobie na pewno nie życzyła, żeby ktokolwiek po mojej śmierci mógł odzyskać jakiekolwiek dane z mojego telefonu, a tez mam zawsze jabłka.
  • Odpowiedz
@hns-: nie ma takiej możliwości. Apple nie odblokowało telefonu przestępcy na prośbę fbi czy tam nawet rządu, a co dopiero zwykłego człowieka na prośbę rodziny. I za to cenię tę firmę.
  • Odpowiedz
@hns-: Będzie ciężko, ja próbowałem w pracy odblokować telefon po pracowniku, serwis odesłał na infolinię bo tego już nie robia, dzwoniłem, wysyłałem faktury i nic z tego. Telefon poszedł na części.
  • Odpowiedz
@chuckmls: @nicnieslyszalam: Owszem, aczkolwiek nie wiem czy wiecie, ale da się to zrobić. Jest bardzo szczegółowa i czasochłonna procedura którą z tego co wiem da się zrobić napewno w USA, że chodzisz po sądach, które spiszą ci odpowiedni wpis w testamencie, ale to nie może być tak że osoba przed śmiercią w testamencie sama napisze że daje dostęp do swojego telefonu, nie nie. Specjalny zapis w sądzie że
  • Odpowiedz
Kolejne schody: okazuje się, że urządzenie ma iOS 10.1 - nie działa najnowszy jailbreak, z kolei starsze były instalowane z "działającego" telefonu.
  • Odpowiedz