Wpis z mikrobloga

@Wina_Segmentacji:
warzywa i owoce: pomidory, ogórki, ziemniaki, dynie, rzodkiewka, sałata, melon, arbuz, skorzonera, karczoch, truskawki, por, seler, cukinia. czosnek, papryka, buraki czerwone, fasolka żółta, imbir, miechunka

z drzewek owocowych i krzewów: (z tym, że to dopiero początek i owoców jeszcze nie ma) porzeczka czarna, aronia, malina biała, malina fioletowa, malina żółta, malinotruskawka, porzeczkoagrest, pigwowiec, borówka amerykańska, borówka brusznica, nieszpułka, granat, kiwi, świdośliwa, winogron biały, jeżyna, żurawina, jagody goji, dereń, agrest, mirabelka,
@Wina_Segmentacji: Ło panie. Buraki, fasole szparagową, pomidory, papryki, miechunki, pory, rzodkiewki, patisony, ziemniaki, selery, jarmuż, sałaty, kalarepy, orzeszki ziemne próbowałem ale w tym sezonie nie wyszły, brykselke, fasole na nasiona, marchewke, koper, pietruszke, kalafior, brokuł, dynie, arbuzy, melony, cukinie, ogórki, szparagi, pepino nie zdążyło dojrzeć, kiwano nie wyszło. W tym roku doszły krzewy i drzewa, dwie jabłonki, brzoskwinia, morela, czereśnia, jagoda kamczacka, borówka amerykańska, porzeczki, agresty, maliny, pigwa, winogrona, kiwi, poziomki
@Wina_Segmentacji: W sensie? Ściółkowanie ułatwia sporo bo nie trzeba plewić tak często a jak już trzeba to chwasty bardzo łatwo wychodzą z ziemi. Hydrożel tak samo ułatwia bo nie trzeba aż tak często podlewać. Nie do końca wiem o jakie praktyki Ci chodzi
@Wina_Segmentacji: Najważniejszy jest kompost, oczko wodne i ściółkowanie. Nie masz kompostu to musisz przekopywać ziemie i w zależności od jakości o nią dbać. Masz kompost to po prostu co rok dokładasz kolejną warstwe na grządke i w to sadzisz bez zbędnej pracy. Oczko daje wode + jakieś 2/3m dookoła niego jest stale wilgotno tak że tam podlewać nie trzeba praktycznie nigdy. Ściółkując pozbywasz sie pracy z odchwaszczaniem w większości, ziemia szybciej
@Wina_Segmentacji: przy krzewach to jedynie przycinanie i zapewnienie odpowiedniego pH gleby. Kompost się robi, więc na początek mały kawałek bez przekopywania będzie. Mam zbiorniki na deszczówkę, 1000 zł poszło na to, ale wodą z kranu nie podlewałem praktycznie w ogóle w tym roku. Mam tunel i w nim na początku sieję trochę warzyw i trzymam rozsadę, zastanawiam się nad kolejnym na bardziej egzotyczne roślinki.