Wpis z mikrobloga

@aei9077: 2020 rok, środek Europy, kraj Unii Europejskiej, 30 lat od upadku komuny i dlaczego c00rva w tym kraju urbanistyka dalej nie istnieje? Nic mnie u nas tak nie razi jak to, że Polska wygląda jak przestrzenny burdel, nie ma planowania, wszystko na dodatek obsrane reklamami i nic tylko jeszcze klocka postawić na środku. Jak bym kiedyś miał uciekać z Polski to nie dlatego, że jest tu bieda czy coś tylko dlatego, że ten kraj wygląda (dosłownie) jak chlew obsrany gównem, bo tak się tutaj buduje. Ludzie powiedzcie mi, jak tak można? Jak człowiek ma czuć się dobrze wstając rano i widząc miasta "zaprojektowane" niczym brazylijskie fawele?

#100latplanowaniawpolsce #skyscrapercity #architektura #urbanistyka #polska #chlewobsranygownem #budownictwo #panstwozdykty
Pobierz
źródło: comment_1608932943mp2poDVRbc741urxHbnw0D.jpg
  • 10
@aei9077 Podpisuje się pod tym, jeszcze samowola w dobieraniu elewacji szeregowych zabudowań w miastach, remonty zabytków gdzie kładzie się lachę na to i kładzie na wszystko styropian z tynkiem strukturalnym. O robieniu ze wszystkiego powierzchni reklamowej bez ładu i składu już nie wspominam.
urbanistycznie jest tam znośnie, gorzej z funkcjonalnością.


@JohnMaxwell: To swoją drogą, ale właśnie to zdjęcie pokazuje, że całkiem złamano linię zabudowy. Ktoś wydał na to pozwolenie, to że to w ogóle miało prawo powstać jest dla mnie czymś chorym. A takich przykładów w Polsce są tysiące i to się nawarstwia przez lata.
@aei9077: A, chodzi Ci o ten budynek na końcu ulicy, na dole zdjęcia. Fakt, oś winna wieńczyć ciekawa dominanta domykająca widok. Jednak nadal jest to o niebo lepsze niż zabudowa łanowa, znana np. z Białołęki.

Globalnie problemem jest planowanie przestrzenne - brak MPZP, budowanie na wuzetkach, szereg specprzepisów pozwalających deweloperom nasrać budynków w oderwaniu od otoczenia.