Wpis z mikrobloga

@wojna_idei nawet jeśli nie wiedział, to wcale nie jest to na jego korzyść. Był głowa kościoła, co znaczy, że bierze odpowiedzialności za całą instytucję. Po to dobiera sobie ludzi, żeby go o takich rzeczach informowali, a nie przed nim to kryli. Świadczy to o krotkowzroczności i braku kompetencji podwładnych. Obnaża to tylko nieudolność JP2 w zarządzaniu kościołem.
  • Odpowiedz
@D4NKR1D3R tak, ja mogę mieć, bo nie jestem członkiem kościoła, nie jestem kapłanem, tym bardziej na wysokim stanowisku, żeby cokolwiek wiedzieć w takich sprawach, ale ok zielonka z wykopu tak powiedziała to musi być prawda ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@jakacper owszem, JP2 był nieudolny bo był idealistą z wizją ludzkości żyjącej w pokoju. Myślę, że ogarniał kościół jako wspólnotę i znał jego cel, ale nie zdawał sobie sprawy do końca, że to przede wszystkim instytucja, a instytucją trzeba odpowiednio zarządzać. Był chyba takim figurantem jak Wałęsa - na pokaz, niech się ludzie nim cieszą, a my faktycznie rządzący Kościołem duchowni róbmy swoje.
  • Odpowiedz
@jakacper tak, tylko wydaje mi się iż Duda doskonale wie, że bierze udział w złodziejskim i antypolskim procederze PiS, a JP2 mógł nie mieć pojęcia czym naprawdę jest dziś kościół.
  • Odpowiedz