Wpis z mikrobloga

@aIkohoIik: Co do daty urodzin, można przypuszczać wiele opcji i z dużą pewnością nie był to grudzień ale tradycja chrześcijańska ulokowała to akurat wtedy. A co do drugiego nie jest tu prawda, tak na szybkości łap artykuł ( )
@M1PH6_5: Here are 45 Simple Reasons Why Jesus is NOT God -
1- God Declared Himself to be God, Jesus didn't (Ezekiel 20:20, Isaiah 43:11, Isaiah 45:5)
2- According to Jesus the Father is the only true God (John 17:3)
3- No one is "Good" including Jesus.Only GOD is" Good" (Luke 18:19)
4- Jesus said he doesn't know when the Hour will come. Only GOD Knows. (Mark 13:32)
5- Jesus was
@aIkohoIik: Coś mi tu bardzo śmierdzi, chociażby punkt 18 w którym Jezus nie mówi o swojej ofierze na krzyżu, ale o formie czci jaką powinni oddawać Bogu wierzący "Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników", reszta też wygląda licho :/
A tak z dowodów to chociażby fragment z Ewangelii wg. św. Jana o tytule "Jezus naucza Nikodema" gdzie opowiada o sobie.
@aIkohoIik: Trójca Święta w trzyosobowym składzie stanowi nieodłączny element chrześcijaństwa. I właśnie trójca oraz zmartwychwstanie finalnie dowodzą boskości Jezusa i jego szczególnej relacji względem Jahwe. A to czy wierzysz w zmartwychwstanie Chrystusa to już kwestia czy jesteś chrześcijaninem czy nie. Ja tam wierzę ʕʔ
W ogóle fajna dysputa teologiczna na mangowpisie (σ ͜ʖσ)
@M1PH6_5: dogmat Trójcy Św. został ustanowiony w Kościele Katolickim w roku 381 n.e. a jeszcze wcześniej w 325 uznano że Ojciec i Syn to jeden byt. to jednak ustalenia ludzkiej kościelnej elity a nie samego ‏יהוה.
Jestem chrześcijaninem ale Bóg jest jeden, Jahwe. Nie należę do żadnej ziemskiej organizacji ani tzw. kościoła a jestem biblijnym chrześcijaninem.
@aIkohoIik: Z tymi ustaleniami to nie jest tak, że ktoś wpadł w 325 roku na taki pomysł, ale zostało to spisane w dokumencie. Nie wiem jak nazwać dokładnie Twoje wyznanie ale skoro uznajemy generalnie ten sam kodeks moralny to jest git. Z Panem Bogiem kolego ʕʔ