Wpis z mikrobloga

Zalozmy, ze jestem zaznajomiony z Pythonem w takim stopniu, ze moglbym aplikowac na stanowisko Juniora. Co mam niby wpisać w CV? Nie jestem po studiach informatycznych, ani nie ukonczylem zadnych bootcampow (co moze i jest plusem), tylko ogarnialem ksiazki z O'Reilly, dokumentacje i robilem projekty z YouTube. Poza tym potrafie też trochu into Bash/Java/HTML+CSS (XD).
Podpowiedzcie coś, od czego zaczac? Najprosciej byłyby zlecenia, ale przebic sie przez rynek troche ciezka, a nie mam w kregu znajomych kogos, kto moglby o mnie wspomniec dalej. Qrde. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#python #programowanie #programista15k
  • 29
@farmaceut: jak jesteś w stanie zrobić dowolne zlecenie (tu rozumiem zlecenie które nie jest na zaliczenie na studia) to nie jesteś juniorem tylko co najmniej regular imho - jak nie masz doświadczenia to daj w CV swoje projekty - zlecenia które zrobiłeś i opisz co umiesz w danej technologi/dziedzinie
@farmaceut: ale junior co? pytona się często używa przy devopsie, jest sterta frameworków webowych, libek do przetwarzania danych... No zależnie od firmy, czasem sama znajomość języka starczy a czasem nie i trzeba kojarzyć inne rzeczy chociaż trochę ¯\_(ツ)_/¯
@Lunatik: jak napisałem o tym, że warto się wyróżnić (na grupie dla juniorów xD) to lawina hejtu że nie prawda, psucie rynku, junior nic nie musi umieć, mają płacić hajs za naukę xD #!$%@?
@fiman: musialem ostrzec innych by nie brali cie na powaznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

definicje od juniora do seniora są tak różne jak różne są firmy w których mogą znaleźć prace, ale jedno jest pewne - "zrobienie czegoś" nie jest wyznacznikiem. "Zrobić" projekt może student pierwszego roku po pierwszych zajęciach z programowania - z odpowiednią ilością czasu, internetu i determinacji wszystko jest możliwe. Natomiast nigdy nie spotkałem
@Arogancky: prowadziłem rekrutacje techniczne dla setek osób w tym przynajmniej 20% juniorów... uwierz, warto się wyróżnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli masz wpisane coś od siebie w CV, np hobby, projekty, może to posłużyć jako koło ratunkowe które dostaniesz od rekrutera. Powiedzmy totalnie zaciąłeś się na zadaniu, nie idzie, nie wiesz co jest grane. Na rozluźnienie możesz dostać pytanie "a opowiedz mi jak rozwiązałeś problem X w
@michael93pl: Qrde, programujacy farmaceuta zajmujacy sie chemia obliczeniowa? ( ͡º ͜ʖ͡º) Tego chyba nie szukaja, ale jest warte pochwalenia sie - chociaz tu na mirko :D Moj GitHub jest niestety ubogi. Mam tylko jeden projekt z paru lat jak dolaczylem do grupki w ramach Hackseq. A tak to na dysku jakies pozaczynane glupotki...
@fiman: Czuje sie pewnie w temacie vanilla python, jakies zabawy z GUI
@Lunatik: no #!$%@? wiem, ale te #!$%@? nieroby z grup juniorskich / pierwsza praca w IT to tylko #!$%@?ą że nie mogą znaleźć pracy, a jedyne co zrobili to napisali posta na fejsie że nikt nie chce ich zatrudnić albo nawet zaprosić na rozmowę. Też dostałem pierwszą robotę właśnie dlatego, że se pisałem blogaska o javie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i o ansi C. Może lamerskie, ale
no #!$%@? wiem, ale te #!$%@? nieroby z grup juniorskich / pierwsza praca w IT to tylko #!$%@?ą że nie mogą znaleźć pracy, a jedyne co zrobili to napisali posta na fejsie że nikt nie chce ich zatrudnić albo nawet zaprosić na rozmowę


@Arogancky: XD wiem, ze nie do mnie, ale XD