Wpis z mikrobloga

Hejka Mirki. Czy ktoś z was może mi powiedzieć/pomóc gdzie mógłbym ubiegać się o dofinansowanie na naukę w Finlandii? Jestem dość w dziwnej sytuacji finansowej, a naprawdę mi zależy na nauce w tym kraju. Rodzice zaciągneli kredyt na nowy dom, a kierunek na który chcę iść to studia dzienne. Pracując w same weekendy napewno nie dam rady się utrzymać samemu. Mogą oni płacić jakąś tam sumkę miesięcznie ale wiadomo, że sumka ta wysoka nie będzie. Nie chciałbym ich zbytnio wykorzystywać i znaleźć właśnie dofinansowanie od stron trzecich jeśli w ogóle jest to możliwe.

Ps. Jeśli dofinansowanie nie będzie możliwe to chętnie dowiedziałbym się gdzie mógłbym szukać taniego zakwaterowania oraz jakiejś pracy w weekendy

#finlandia #pieniadze #dofinansowanie #nauka #studia #matura
  • 6
  • Odpowiedz
Na uczelni o dofinansowanie z tego co czytałem na ich stronie to mogą ubiegać się tylko osoby spoza UE. Mogę spróbować z resztą chociaż nie wiem jak do tego nawet podejść.
  • Odpowiedz
@bial654321: jak pojdziesz na pol etatu do pracy, tak 15-20 godzin tygodniowo to sie utrzymasz. Dofinansowanie do studiow jest dofinansowaniem do czesnego, ktorego jako obywatel EU nie placisz.
Najtansze zakwaterowanie tylko w studenckich organizacjach (np. w Helsinkach i okolice jest to HOAS).
Inna mozliwoscia jest zalapac sie na pobyt staly z racji pracy, a potem isc na studia i dostaniesz dofinansowanie na studia do mieszkania (do 80% renty) i 300~ euro
  • Odpowiedz
W Hämeenlinna masz Hamk tam wynajmują studentom pokój przeważnie 2 pokoje w mieszkaniu ze wspólną kuchnią. Ok 250e miesięczne i masz prąd internet i wspólną pralnię.
  • Odpowiedz