Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie, jak w łatwy sposób, dopasować ubranie do ciała tak by było na jego powierzchni a nie częściowo w środku? Niestety przez modyfikator zawijania, wykrzacza mi się i część ubrania jest w środku ciała, zapewne jest to wina tego, że ubrania jest zapożyczone z innego projektu. Próbowałem już wiele ustawień i lipa. Wychodzi na to, że muszę sam edytować ubranie, więc chciałem w łatwy sposób uformować ubranie tak by przylegało do ciała, a potem pobawić się modyfikatorami. Jest jakiś sposób na zaznaczenie obiektu, do którego chcielibyśmy przypasować dany obiekt? W tym przypadku chodzi o uformowanie ubrania względem ciała. Macie na to jakiś patent? Czy muszę to jakoś inaczej ugryźć? Z góry dzięki za pomoc i życzę Wesołych Świąt! ʕʔ

#blender #grafika #grafikakomputerowa #grafika3d #pomocy
  • 4
@BajanArt jeśli dobrze rozumiem, masz mesh ubrania który chcesz szybko dopasować i dociągnąć do mesha ciała? Nie wiem czy da się to zrobić szybko, w zasadzie jak pożyczałam sobie ubrania międzyprojektowo to dopasowałam je ręcznie. Możesz spróbować marvelousa, tyle że marvelous jest do ubrań ale takich szytych od zera. W sumie importowałam kiedyś mesha już gotowego i była tam opcja rozcięcia po UV na płaski wykrój. Ale to zawsze jest kombinowanie. (