Wpis z mikrobloga

@karolinana: Zasadniczo cis to przytłaczająca większość ludzi jakich mijasz na ulicy, czyli po prostu kobiety lub mężczyźni czujący się dobrze z własną płcią przypisaną po urodzeniu. Natomiast jak lewaki oburzają się, że Julka jest pogardliwe, tak ja uznaję, że częste używanie przez te środowiska zwrotu "biały cis hetero mężczyzna" ma wydźwięk pejoratywny. Mam nadzieję, że dobrze wyjaśniłem.
@karolinana:

Po raz pierwszy termin (zissexuell i Zissexualität w wersji niemieckiej) został użyty przez niemieckiego seksuologa Volkmara Siguscha w tekście Die Transsexuellen und unser nosomorpher Blick, a w 1995 użył go w tytule artykułu Transsexueller Wunsch und zissexuelle Abwehr. Obecnie jest to raczej rodzina terminów: cismężczyzni, ciskobiety, cisseksizm, cisseksualizm, cisgender lub cispłciowość.

Pojęcie miało przede wszystkim na celu zdjęcie stygmatu z osób transpłciowych poprzez sugerowanie powszedniości tak płciowości „zwykłej”, jak i
@Cyprok: nie wiem o co chodzi, ale nam #!$%@?. Ciebie to ruszyło więc chyba ważne jest dla twojej osoby. Pisze ten komentarz z ciekawości jaką logika się kierowałeś