Wpis z mikrobloga

Ale sie jaram, po 3 latach pracy w obecnej firmie (i 8 latach ogólnie w branży) rozważają mnie na stanowisko managerskie (IT, QA czyli jakość) mimo, że jestem tylko kontraktorem (ʘʘ)
Po świętach rozmowa z CTO który jest skłonny mnie awansować, manager która stoi za mną murem że sie nadaje i możliwa podwyżka - to brzmi jak sen, serio

Niedawno skończyłem 27 lat, więc chyba dobry moment na krok dalej ()
#testowanieoprogramowania #pracbaza #chwalesie #tylewygrac
  • 103
  • Odpowiedz
Ale sie jaram, po 3 latach pracy w obecnej firmie (i 8 latach ogólnie w branży) rozważają mnie na stanowisko managerskie


@Rabusek: Nie żebym chciał ci psuć nastrój - ale czy jest sens przechodzić ze ścieżki technicznej na managerską?
Generalnie to stanowiska managerskie zwykle mają niżej sufit, którego nie przeskoczysz - zwłaszcza jeśli ta firma to jakieś zagraniczne korpo. Po pierwsze na każdym kolejnym szczeblu potrzebujesz coraz mniej managerów, po drugie
  • Odpowiedz
@Rabusek: Gratki! U mnie również pozytywna zmiana, już od początku przyszłego roku w całkiem mocno rozwojowej pracy w firmie na trzy litery :D będę musiał również liczyć się z II progiem, ale najważniejsze jest to, że zacznę się w końcu mocno rozwijać
  • Odpowiedz
@Rabusek: Ja to samo. Na qa wpadłem tylko dla tego ze była to pierwsza praca „w zawodzie”. A z zawodu inżynier systemów informatycznych ;) w sumie tez mam 27lat i tez ostatnio wpisali mi w jednym projekcie stanowisko test manager ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale czy jest sens przechodzić ze ścieżki technicznej na managerską?


@bungaBunga: Tak, po godzinach robię rzeczy które o to zahaczają i się w tym odnajduje. Poza tym ostatni miesiąc spory % czasu robiłem tylko to: dokumentacja jakie procesy źle działają i gdzie leży komuniakcja, i wyszły mi 4 strony a4 poprawek. Póki co wszystko zaakceptowane do poprawy "na asapie", więc chyba dobrze mi idzie.

Jak nie wyjdzie to zawsze mogę wrócić
  • Odpowiedz
@Rabusek: zaczynasz oddalać się od kwestii technicznych, zdobywasz kompetencje które są mało warte w IT i zatrzymujesz się z zarobkami. Po 2-3-5 latach bycia managerem, właściwie nie masz już kompetencji technicznych a posiadasz tylko te polegające na koordynacji pracy innych. To Cię blokuje w zmianie pracy - szukają mniej managerów niż samych osób technicznych, zarobki stoją w miejscu, a w głowie masz obawę przed cofnięciem sie.
Zależy co kto ma w
  • Odpowiedz
  • 0
@lastro: Nic, czyli to co większość początkujących testerów gier. Pewnie byłem tanim studentem i miałem na tyle ogłady ze dałem radę napisać prosty raport błędu
  • Odpowiedz
zaczynasz oddalać się od kwestii technicznych, zdobywasz kompetencje które są mało warte w IT i zatrzymujesz się z zarobkami. Po 2-3-5 latach bycia managerem, właściwie nie masz już kompetencji technicznych a posiadasz tylko te polegające na koordynacji pracy innych


@uketrab: zgadzam się, większość managerów ma po dłuższym stażu mega problem żeby cokolwiek zrobić. Ale ja w obecnej firmie miałem managera dev teamu który jak był jakiś temat potrafił w 3 minuty
  • Odpowiedz
@Rabusek: Oczywiscie, wszystko zalezy od specyfiki otoczenia. Dla mnie ścieżka managerska okazała się ślepą uliczką i dwa lata zajęło mi powrócenie do spraw technicznych.
  • Odpowiedz
@Rabusek: uuuu, pamiętaj, że brudny pies to szczęśliwy pies ( ͡° ͜ʖ ͡°) no nic, odbije sobie na spadającym jedzeniu że stołu ( ͡° ͜ʖ ͡°) btw., Gratulacje Miras
  • Odpowiedz