Wpis z mikrobloga

Dziś przyszła paczucha od @Kaczorra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paczka inna niz wszystkie bo zajeło mi ponad godzine otwarcie jej!!!
W pewnym momencie chciałem uzyć brute-force (°°
Finalnie jednak udało mi się rozwiązać zagadke ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzieki jeszcze raz, za książke zabiream sie jeszcze dziś, kostki tez napewno sie przydzadzą na sesje z talizmanem! ( ͟ل͜)

PS: Dwa monsterki juz wypite ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wykopaka #pokapake #pokazpsa
Pobierz Pan_Qcek - Dziś przyszła paczucha od @Kaczorra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paczka inna niz wszystk...
źródło: comment_1608643040LV1D05OtB8zHbvd1MrGrjo.jpg
  • 21
@Pan_Qcek:

chciałem uzyć brute-force


no ja użyłem, jakim cudeł ci wyszło 9702?

2909 k = 9 f = 0 s = 1 q = 2 c = 9 e = 0 bo kkff 9900 + kkfff 99000 + sqskf 12190 = sqsecf 121090

4333 k = 3 f = 0 s = 0 q = 4 c = 3 e = 3 bo kkff 3300 + kkfff 33000 + sqskf 4030
@EmcePomidor: no właśnie kłódka była trochę niejednoznaczna, bo logika podpowiada, żeby szyfr ułożyć od góry, ale napisy na kłódce są od dołu (czyli trzymając ją poziomo od lewej), więc ułożenie w tę stronę też ma sens. Dlatego kłódka przyszła z ułożoną małą podpowiedzią (widoczną na pierwszych zdjęciach), mówiącą w którą stronę powinno się ułożyć szyfr ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@EmcePomidor: dlaczego max 12 kodów? Zadanie ma tylko jedno możliwe rozwiązanie i przyporządkowanie odgadniętych cyfr do liter QCEK może dać tylko i wyłącznie szyfr 2079. Później w najgorszym przypadku można go było wpisać od tyłu, ale temu miała zapobiec podpowiedź z której strony należy ułożyć szyfr. Proste jak drut ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kaczorra: aaa sorewicz jakoś ominałem. to spoko zadanie, to mogłeś zrobić nie dawać tej reguły że każda cyfra ma być inna( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ##!$%@? albo zrobić rozwiązanie 0,0,0,0 ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepsza paka do tej pory