Wpis z mikrobloga

jakie kombi z możliwością zamontowania LPG do 25k? Byleby miało jakieś ze 130 konii i ładna deskę rozdzielcza (nie jak stary vag) xd

Myślę o Focus 3 albo Kii Cee'd 2, ale nie wiem jak tu i tu z silnikami?

#samochody #motoryzacja
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@carryON_: Opel Astra z silnikiem 1.4 140 KM. Nadaje się do gazu - w kombi to spokojnie można spać we dwoje, dobrze się prowadzi - a desce rozdzielczej musisz się przyjrzeć sam.
  • Odpowiedz
@carryON_: Miałem przyjemność pojeździć trochę Astrą J w 1.9 CDTI 120 KM w skrzyni 6-biegowej i byłem mega zaskoczony że i wygodny, podłokietnik, tempomat, skóra na kierownicy, spore lusterka i bagażnik w kombi.

Mega połykacz kilometrów. A i nagłośnienie też było znośne a to było 2016 rok.
  • Odpowiedz
@carryON_: Oj tego nie wiem, ale wypadałoby żeby przy 140 KM była szóstka.

"Silnik wyposażony w turbosprężarkę zintegrowaną z układem wylotowym, osiągającą prędkość 240 tys. obr./min.[24] Między-stopniowe chłodzenie powietrza (intercooler) zwiększa gęstość zasysanego powietrza. Za turbosprężarką umieszczono katalizator wyposażony w dwie sondy lambda. Wał korbowy, tłoki i korbowody zostały wzmocnione a zawory wylotowe wypełniono sodem. Luzy zaworowe są kasowane automatycznie za pomocą popychaczy hydraulicznych. Osłona łańcucha rozrządu została wykonana z
  • Odpowiedz
@carryON_: 6–Gear Gearbox M32. Tylko nie pamiętam czy tam M32 nie miała jakichś kłopotów Najmana. Bo reszta sprawna i zapewne mniej awaryjna niż średni diesel z tych roczników.
  • Odpowiedz
@Bosser: @Gustlik: świetnie, ta Astra J spełnia wszystkie moje wymagania + świetnie wygląda. M32 mnie nie odstrasza, widzę że jak się zadba to da sobie radę opcjonalnie raz za moją kadencję będzie trzeba wymienić/zregenerować - nic strasznego. 1.4 turbo, 6 biegów, bagażnik niezły gabarytów, wypas!
  • Odpowiedz
@carryON_: Każdy mechanik Ci ją zrobi, luz zaworowy jest automatyczny - więc do gazu rewelka. Jak do pracy czy ewentualnie wózek bo rodzina to moim zdaniem dobra opcja. Typowy samochód z klasy średniej - ale na przykład w porównaniu z Focusem mk3 o wiele większy w środku - szczególnie w pierwszym rzędzie.

Podaż na rynku używanych powinna być spora - w sensie z rynku polskiego - bo sprzedawały się dosyć
  • Odpowiedz