Wpis z mikrobloga

Czy obchodzisz Święta Bożego Narodzenia?

  • Tak, jestem hipokrytą i obchodzę 80.8% (1193)
  • Nie, nie obchodzę wcale 19.2% (284)

Oddanych głosów: 1477

  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sok_Mandarynkowy: Nie obchodzę - jest choinka, są prezenty, jest Mikołaj, są życzenia, jak rodzina się modli to z szacunku do nich wstaję, ale nie chodzę do spowiedzi/komunii/kościoła. Nie modlę się do Boga (specjalnie z dużej, żeby nikogo nie obrazić) i nie świętuje urodzin Jezusa. Dla mnie to kolacja wigilijna, zwiastująca początek astronomicznej zimy i coraz dłuższe dni, okazja by spotkać się z rodziną i porozmawiać przed zaczęciem nowego roku. Ja
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Obchodzę ze względów społeczno-kulturowych.
Katolskie państwo mnie zmusza bo kościółek zarządził, że te dwa dni mają być wolne. To i są, sam w robocie pracować nie mogę. Cóż więc robić?
Boże narodzenie jest elementem zachodniej kultury. Może i ma religijny kontekst i podłoże, ale każde święto narodowe ma jakieś tło i mimo to nie trzeba być katolskim patriotą aby świętować dzień niepodległości, ba, nawet nie trzeba być rodowitym polakiem.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy:
jestem ateistą ale stwierdzam, że Chrystus miał kilka dobrych pomysłów więc dołączenie ich do świętowania sobie jakiejś kombinacji tradycji przedchrześcijańskiej, chrześcijańskiej i obecnie zlaicyzowanej to nic złego.
  • Odpowiedz