Wpis z mikrobloga

@Laaq: Wiem, ale chciałbym wiedzieć przed kupieniem. Zobaczyć która najnowsza. Gdzie to jest napisane?
Najpierw bym oglądnął sobie coś na youtube z najnowszej wersji, zresztą chce też porównać, czy na steam i gog jest to samo.
Ta gra jest po polsku


@Reiter:
Sama gra jest przetłumaczona, nawet chyba bez jakichś szczególnych baboli.

Problem pojawia się, jak zaczniesz instalować mody (a to jest gra, w której to właśnie mody robią robotę) - bo większość modów jest tylko po angielsku, a te, które już są przetłumaczone, często mają tłumaczenie niespójne.
@Reiter: na początku grałem po polsku i było całkiem dobrze przetłumaczone, ale jak kolega wyżej pisze jak chcesz grać z modami to robi się gorzej (choć jeden mirek od niedawna zaczął tłumaczyć szczególnie te popularniejsze), więc jak ogarniasz po angielsku, to lepiej od razu tak zacząć.
@HetmanPolnyKoronny: nie ogarniam zbytnio angielskiego, ale patrząc na interfejs to powinienem dać radę. EU4 gram w wersji pół na pół, bo takie jest spolszczenie i działam. Myślę, że te mody ogram spokojnie.
Coś polecisz?

Zawsze jak widzę Twoją wypowiedź to przypominam sobie z nostalgią grę: "Na kłopoty Pantera".
Które mody obowiązkowo?


@Reiter:
U mnie aktualnie są:
- RimHud - dodatkowe informacje w GUI - IMHO powinno być w standardzie, bez tego nie potrafię już grać
- Rimworld Search Agency - wyszukiwanie pozycji w okienkach
- Pharmacist - pozwala na dokładniejsze zarządzanie lekarstwami - żeby np. koloniści nie zużywali najdroższych leków do leczenia siniaków
- Numbers - dodatkowe zestawienia, porównania, statystyki i tak dalej
- Carousel - pozwala obrócić całą
@Reiter: pierwszą kolonię to jednak bym zalecał bez modów, chyba że bardziej na interfejs. Z tych co używam takie bardziej przydatne:
Work Tab
Wall Light
Auto Seller
No Forced Slowdown
Simple sidearms
Colony Manager
QualityBuilder
RimHUD
Color Coded Mood Bar
Snap Out!
Pick Up And Haul
[KV] RimFridge
Better Workbench Management
Replace Stuff
Master of Cooking
Medical Tab
Increased Stack
EdB Prepare Carefully
Hospitality
PawnTargetFix
More Map Sizes
Defensive Positions
Smart
- Pick Up And Haul - sprawia, że kolonista może nieść kilka przedmiotów różnego rodzaju

- Simple sidearms - pozwala kolonistom mieć 2 sztuki broni na raz - fajne, ale dosyć mocno zaburza balans gry


@RandomowyMirek: Brzmi potężnie i chyba faktycznie niezbędne. Mógłby nosić czapkę zimową i maskę plemienną (co daje bonus do ataku, tzn. jego pewność wzrasta). Zamiast lecieć do magazynu to ubiera przed walką i elo.

@HetmanPolnyKoronny: kurde.
istnieje mod do technologii? W sensie żeby nie było takiego przeskoku, że jesteśmy prymitywy, najnowszą technologią jest dobry miecz i nagle elektryczność? Żeby było xx po drodze?


@Reiter: są mody na zablokowanie bardziej rozwiniętych technologii, ale coś jak być chciał, to nie bardzo widzę.

Mógłby nosić czapkę zimową i maskę plemienną (co daje bonus do ataku, tzn. jego pewność wzrasta).


@Reiter: właściwie do obrony - może dostać więcej obrażeń zanim