Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@f8RKlLxlqVnRqJUfLnJa: @Fritzowski pewnie zwykła mieszanka barowa, fajerwerków nie będzie, kosztowała chyba 14 zł czyli spoko cena za kawę w miarę świeżą bo produkcję podają w listopadzie.
Pójdzie do frenchpres i kawiarka chyba że goście jacyś się pojawia to wyciągnę ekspres kolbowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@po1980: mieszanki w stylu kimbo czy lavazzy mam już dawno za sobą :-) przyzwoite kawy zaczynają się bliżej 100 za kg, biedronkowe kawy "premium" były też w cenie 14 za 250 dkg, teraz przeszli na worki po pół kilo. Było to nawet pilajne. Po tej kawie nie spodziewam się cudów, mam nadzieję że będzie przyzwoita chociaż.
@pigoku: ja już dawno przerzuciłem się i zostałem przy Manufakturze Kawy. Sprzedają bardzo dobrą kawę, wiele profili, zawsze znajdzie się coś pasującego i do tego za przyzwoite pieniądze. Kawy zawsze świeżo palone, w dodatku można wybrać czy chce się ciemno palone czy jasno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niles: kotusiu, ja to kupiłem trochę dla beki i dla spróbowania. Normalnie lecą kawy z palarni, ale lubie potestowac co np idzie do ekspresu na Orlenie albo biedronkowe wynalazki.
A to właśnie zaparzylem i jest źle :-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niles: może zachwycać się nie ma czym, ale w tej cenie to są całkiem przyzwoite kawy. Nie trzeba się od razu szarpać na jakieś cuda po 200 za kilo. Jeżeli ktoś ma pod ręką biedre a nie ma palarni albo chce przycebulic to spoko można pić te kawy bez wstydu, lepsze niż tchibo czy lavazza.
Btw ostatnio gdzieś widziałem kawy po prawie 70 za 250 dkg co jest przegięciem w druga
@pigoku: Kiedyś kiedy byłem fanem tych wszystkich latte z starbunia to kupowałem do domu mieszankę Colombia nariño i była to na prawdę smaczna kawa. Ziarna nie były jakieś mega spalone, a w smaku było czuć nuty orzechowe.
@grzegorzbrzeszczykiewiczz: Robiłem latte z nią w kawiarce: 100ml wody, 12g zmielonej, 240ml mleka. Zapach ziarna okrutnie mocny - nieprzyjemny, po zrobieniu kawy już jest normalny ale intensywniejszy znacznie od kaw co piłem. Ogólnie spoko da się pić ale są lepsze w mniejszych cenach - porównałbym ją do cafedor espresso (nie czuć innych smaków oprócz kawy, trochę gorzkości) z tym, że starbucks ciut mocniej smak czuć kawy. Jak szukasz czekolady, orzechów itd...