Wpis z mikrobloga

@Jarek_P do rękawa to raczej półpłynna fuga, nie chciałem się grzebać, natomiast rozrobiłem pół suchą


@jancelek: większość moich robót to były okładziny ze sztucznego kamienia o nieregularnym kształcie, nagarnianie z pacy nie działało. Odkrycie możliwości fugowania takim rękawem to była prawdziwa rewolucja. BTW używam fugi "z trasem", dużo lepsza, niż te cementowe, nią się fajnie i czysto robi, po lekkim związaniu zabrudzenia po prostu omiatasz pędzlem, wszystko schodzi do czysta, reszta
  • Odpowiedz
  • 1
@Jarek_P też użyłem z "trasem" grafit ATLAS. z polecenia. Z koloru jestem zadowolony jak i z łatwości w nakładaniu, czyściutko się pracowało z tą zaprawą
  • Odpowiedz
@jancelek no teraz tylko połóż na to tynk, gładź i zamaluj na biało i będzie elegancko. Trochę roboty przed tobą ale nie poddawaj się! Trzymam kciuki!
  • Odpowiedz
  • 0
@Rafalski45: tak, chodziło mi o cegły na sztorc i brak narożnych cegieł.


Żeby nie było, generalenie poba mi się ale dla efektu u siebie to bym cegły zagłębił w tynku a w takich miejscach zrobił wystającą gładką ramkę gdzieś z 10 cm szerokości. Udawałoby to, że ta cegła jest na kawałku odkuta.

@Szaraban pierwotnie chciałem dać na sztorc, różowa się uparła że chce normalnie. W efekcie nie wygląda źle. Teraz mi
  • Odpowiedz
Lepiej dać grubiej klej na całości a nie tylko pod cegłę i fuga zrobi się sama.


@apee: no chyba, że akurat kolor kleju nie jest tym upragnionym (u mnie jest jasna cegiełka i fuga do niej "piaskowa"). Poza tym klej jest cementowy, dużo kleju to zwiększone ryzyko zabrudzenia lica cegieł i jakichś dziwnych wykwitów potem.
  • Odpowiedz
to strasznie dużo tym kurzu będzie się na tym zbierało.


@dktr: iiitam, kurz też jest dla ludzi, a i pająki są szczęśliwe, mają gdzie mieszkać :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Blam07 łoo Panie ten narożnik ma z 10 lat. Siedziska ma poprzecierane i już kocami różowa przykrywa ( ͡º ͜ʖ͡º)marudzi by #!$%@?. Ja jednak mówię że sam opitole tkaniną ciemna zieleń albo ciemny niebieski. Szkoda mi go bo jest niemarketowy i zajebisty
  • Odpowiedz