Wpis z mikrobloga

Lata temu sprawiłem sobie #kettlebell, który w liczbie sztuk 1 zakupiłem chyba w #carefour

Po latach zachciało mi się mieć takowy odważnik jeszcze jeden do kompletu ale niestety nigdzie nie mogę takiego znaleźć.

Macie może gdzieś na stanie i chcielibyście się pozbyć lub wiecie gdzie dokładnie taki jak na zdjęciu dorwać? Zależy mi, żeby mieć dwa identyczne.

#kupie #sport #odwazniki
Pobierz inny_89 - Lata temu sprawiłem sobie #kettlebell, który w liczbie sztuk 1 zakupiłem ch...
źródło: comment_1608511569Z3TzX9JuoG0fmldnd74FsM.jpg
  • 9
@Luk_1mex: żeby wykonywać trening na dwie ręce naraz. Jak jeszcze mieszkałem w Gdańsku to w jednej siłowni mieli ketle i bardzo mi się taki trening podobał.
Przysiady bardzo mi się podobały w takim wykonaniu z dwoma ketlami.
Nie wiem czy dobrze to nazywam ale też "military press" dobrze mi wchodziło. A znowu te 15 kg to jest dla mnie idealna waga. Wiecej to już dla mnie za ciężkie (a przynajmniej teraz
@inny_89: rozumiem, bo ogólnie ćwicząc z jednym kettlem ćwiczysz też całą stabilizację kręgosłupa(mięśnie brzucha itd), gdy masz 2 to ten ciężar jest już jednak zrównoważony i nie działa to juz az tak dobrze.
To tylko tak fiy, żeby zachęcić do kupienia cięższego :D Nawet jak już sie zdecydujesz na ćwiczenie oboma naraz, to gdy jeden będzie cięższy, to jedna strona będzie musiała sie bardziej aktywować żeby go utrzymać.
@Luk_1mex: W sumie to ma to sens. Jak chodziłem na siłownie to oczywiście ćwiczyłem sobie jednym swingi itp ale już przysiady lepiej mi się robiło z łącznym większym obciążeniem.
Rozejrzę się za jakimś większym ciężarem.

Dziekuję, żeś otwarł mi oczy Mirku! :D
@inny_89: Swingi świetne ćwiczenie, oburącz jest też całkiem zrównoważone, dlatego raz na jakis czas polecam robić sobie jednoręczne (dla obu rąk ofc) Sam robie jednoręczne 4x w tyg + 2x klasyczne
Kettle to akurat taki sprzęt, gdzie(nie licząc kupna) nie możesz sobie w łatwy sposób zmienić jego wagi (jak to jest w hantlach czy sztandze) dlatego musisz skupić się na maksymalnym wykorzystaniu tego co już masz, a dopiero potem wskoczyć na
@inny_89: ja robię simple sinister (zaczynam 10tydz), ogólnie nie narzekam, bardzo prosty, tylko trzeba go robić prawie codziennie, nieco ograniczony bo obejmuje tylko 2 ćwiczenia (swing i tgu), więc no niestety robiąc go można zaniedbać inne ćwiczenia ketlowe, ale kiedyś do nich wrócę ;) Za dużo też nie może być no bo jednak robisz to codziennie, więc nie może być tak że jednego dnia sie tak dojedziesz że drugiego już ledwo