Wpis z mikrobloga

#xtreem #ryzen #amd #komputery #pcmasterrace

Mam ostatnio crashe przeglądarki, ledwo prime odpaliłem na moim Ryzenie 3700x i sie wysypały 2-3 workery, przy domyślnych ustawieniach najpierw 1 kość przekładałem a potem drugą do pierwszego i drugiego slota i cały czas crashe, można na spokojnie wysyłać do AMD w takim wypadku procka? kupowałem w xtreem i widzę że sie #!$%@? zwinęli xD Jeśli ktoś wysyłał na gwarę do AMD to ile sie tam czeka aż wymienią mi proca? kurna już drugi raz będę bez kompa, ostatnio jak płytę reklamowałem to czekałem z 3-4 miesiące na rozprawę sądową ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 10
@UczesanyPedryl: z pendrive odpalić memtest86+ i niech leci, dowiesz sie czy to ram.
Zwalonego (tak, by działał, ale takie rzeczy robił) procka to jeszcze nie widziałem, a za to ram/płyta główna - wielokrotnie.
@hrumque: Odpalę na noc, co zrobić jak nic nie wykryje? właśnie ponownie odpaliłem prime95 i teraz na złość nic sie nie wysypuje a wtedy od razu z różnymi kombinacjami ramu się sypało ale za to w grze teraz po 5 minutach bsod był mimo że wcześniej ich nie miałem, ten prime95 chyba dobił to cokolwiek było zepsute choć z drugiej strony sam prime95 teraz działa.
@majk3l: @hrumque: @Qrwencjusz: PSU też nie bo zamieniłem Seasonica na Silentium Vero 500W i to samo, przy XMP i podkręconym ramie prime95 od razu nie #!$%@? a przy 2400 mhz ramie już tak, tak samo jak wyłączę SMT lub obniżę taktowania zegarów to też nie ma od razu crashów. Chyba zrobię tak że wyślę tego procka do AMD i zareklamuję płytę do Komputronika i najwyżej odeślą spowrotem bo nie