Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mam problem ze szczeniaczkiem, dosyć często na spacerach gdy usłyszy psa, który gdzieś szczeka za ogrodzeniem to zatrzymuje się z przerażeniem i stoi jak kamień. Nie ma z nią wtedy kontaktu, albo trzeba zawrócić (czego nie chce robić, bo chciałbym żeby podążała za mną) albo biorę na ręce kilka metrów i idzie już spokojnie. Do innych psów spotykanych na spacerach wykazuje zainteresowanie i z reguły chce się bawić.

#psychologia #psy
ksander - Mam problem ze szczeniaczkiem, dosyć często na spacerach gdy usłyszy psa, k...

źródło: comment_1608490883dP04npx50BIMz3ZC576Yn9.jpg

Pobierz
  • 6
Nie ma z nią wtedy kontaktu,


@ksander: a co do tej pory próbowałeś robić żeby nawiązać kontakt?

Nie pozwalaj lękowemu psu na niekontrolowane 'zabawy' z innymi psami, których nie znasz.
Wprowadź zabawkę, miej przy sobie smaczki, takie za które pies da się posiekać i wyucz komendy 'patrz na mnie', co oczywiście może być jakimkolwiek innym słowem.

Pies do około 2 roku życia ma kilka okresów lękowych, pracuj nad wzmacnianiem pewności siebie
@ksander: 1. Spacer jest dla psa, więc to ty podążasz za psem, jeśli tylko nie jest to niebezpieczne.
2. Pies się boi i pokazuje Ci to zastygając ("zagrożenie!"). Ignorując to i na siłę idąc z nią w tamtą stronę możesz osiągnąć skutek odwrotny do zamierzonego, bo nauczy się, że nie słuchasz jej komunikatów i będzie eskalować na zasadzie: "zastygnięcie nie pomogło (porażka komunikacyjna), ale jak zaczynam szczekać i się rzucać to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: @matra:
Nie podchodzę do każdych psów, najpierw oceniam sytuację i prowadzę krótki dialog z właścicielem, zresztą też nie pozwalam na zabawy, raczej na zasadzie zapoznania się i ruszenia dalej.

A co do 1) @r__k to spacer jest i dla psa i dla mnie, nie będę podążał za psem w każdą stronę gdzie sobie tego zapragnie, ale rozumiem, że na wszystko potrzeba czasu.

Zazwyczaj sunia potrzebuje trochę czasu żeby zapoznać
@ksander: Wiadomo, podążanie jest ważne, ale jednak większość spaceru to pies powinien wybierać czy chce iść se wąchać w lewo czy w prawo. Ty masz zdecydowanie więcej opcji robienia, co chcesz, więc daj młodej też trochę kontroli nad swoim życiem.
W takich wypadkach serio się cofnij i pozwól jej odejść. Wszystko z głową, jak widzisz, że się przełamuje i idzie, to podążaj, jak nie chce iść za nic, to jej odpuść.