Wpis z mikrobloga

#koronawirus #szczepienia

Mam 26 lat, jestem zdrowy, brak chorób przewlekłych, regularnie biegam i słownia ( w domu troche sprzętu ), zdrowo się odżywiam, 182 cm wzrostu 72 kg. Jaka jest szansa że gdy zakaże się koronawirusem to umre albo będę go ciężko przechodził. Chciałbym to skonfrontować potem z tym jaka jest szansa na powikłaania związane ze szczepieniem,
  • 15
  • Odpowiedz
@Sibu: po moich znajomych i rodzinie to na 99% nic ci nie będzie, lvl 20-29, ilość osób z koroną potwierdzoną 4, z objawów to gorączka 1 dzień i brak węchu a po 3 dniach już ok, węch wraca po ok 2 tygodniach, chyba że fajki palisz to się przeciąga wszystko
  • Odpowiedz
po moich znajomych i rodzinie to na 99% nic ci nie będzie


@hitmeneki: Prawidłowa odpowiedź: 99% moich znajomych przeszło chorobę lekko. To nie jest przesłanka do wyciągania wniosków typu "nic Ci nie będzie".

@Sibu:
Choroba to zawsze zwiększone ryzyko powikłań, zapalenia płuc, nieodwracalnego uszkodzenia mięśnia sercowego, powikłań ze strony innych narządów. Do teraz najpoważniejsze "powikłania" po sczepieniu to anafilaksja, kilka przypadków, zero zgonów.
  • Odpowiedz
@Sibu: bardzo mała, ale wszystko możliwe, jak masz dużo receptorów ACE2 w układzie oddechowym to też możesz zdechnać i bez chorób współistniejących.
  • Odpowiedz
@Dutch ~0%
Ciężko jest żeby coś było totalnie niemożliwe, no i pewnie jest ktoś na świecie kto mając taki stan jak OP jednak ciężko umarł na koronkę. Ta wiem teraz ciężar dowodu na mnie, a średni jest sens wrzucać jakieś gównoartykuły Q__Q
  • Odpowiedz
@Dutch: ja przechodziłem #!$%@?, staty podobne jak OP tylko masa i wzrost większe
Kondycja jebła porządnie, zmęczenie trzyma niesamowicie.

Ogólnie nikomu nie polecam.
  • Odpowiedz