Wpis z mikrobloga

#zalesie #biedronka #bekazpodludzi
Chyba byłem właśnie świadkiem jakiegoś przestępczego procederu.
Stoję w kolejce w biedronce przy kasie
Przede mną babka i za mną też.
Baba kupuje 3 marchewki i płaci banknotem 20 zł

Kasjerka wydaje jej resztę

Baba 1: ale ja Pani dawałam 50 zł to gdzie jest cała reszta.

Kasjerka: Nie

Baba 1: no tak 50 zł Pani dawałam

Baba 2 [za mną]: tak ta Pani dała Pani banknot 50 zł.

Kasjerka: Proszę poczekać zawołam kierowniczkę

Kierwoniczka przychodzi, chwila kłótni. Ja się nie wtrącam.

Kierwoniczka: Ale zaraz zaraz, jak mogła Pani dać 50 zł jak w kasie niema banknotu 50 zł.

Baba 1: no jak niema ?

Kierowniczka: no niema takiego banknotu w kasie

Baba 1: a to może mi się pomyliło coś.

Baba 2: też miała śmieszne zakupu o wartości maks złotówki.

Może te panie chodzą tak po sklepach i próbują wydoić 50 zł.
  • 88
  • Odpowiedz
@kodecss: to w tej sytuacji najgorsza była Baba nr 2, która poświadczyła nieprawdę, OP w sumie widział co dała baba nr 1 ale nie powiedział (nie oceniam ja też nie lubię się wtrącać niepytany)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
@kodecss: Bylem kiedyś świadkiem prawie identycznej sytuacji, tylko facet dał 100, a twierdził, że 200. Jak po otwarciu kasy okazało się, że nie ma tam takiego banknotu, to rzucił "A to może żona mi podmieniła w portfelu" i uciekł.
  • Odpowiedz
  • 105
@kodecss stary numer, w takiej sytuacji najważniejsze żeby kasjer nie spanikował i wolał kierownika, zamiast samemu wydawać reszte (ten numer robią też często na zwrot towaru, zamiast na za małą resztę. Najważniejsze to nie panikować, nie wydawać żadnej kasy i zawsze wołać kierownika
  • Odpowiedz
@kodecss: bo #!$%@?ły pierwsza daje banknot 50, ale na nim jakiś napis "420" czy coś xD
Druga daje 20zł, ale mówi że 50 i żeby sprawdzić bo ona wszystkie podpisuje "420"
  • Odpowiedz
@kodecss: Przelicza się kasetkę wtedy i wychodzi kto ma rację. Może raz im się udało i teraz próbują.
Lub sprawdza się monitoring łatwo rozpoznać kolor banknotu.
  • Odpowiedz
@mountainman: ale młode też mają taką mentalność, tylko lepiej się rozkglądają. Kumpela pracuje w lidlu to mówi że cukierków i owoców to kilka kilo na tydzień znika. Tak samo koszulki, narzędzia. Teraz są drony w lidlu to ktoś powyjmował baterie z trzech opakowań i kupił czwarte.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Jason_Stafford: we wszystkich chyba mają kamery nad kasami, kiedyś babka mi przez przypadek naliczyła coś podwójnie, duże zakupy to nie zauważyłem przy płaceniu tylko po 2 minutach jak przeglądałem paragon, babka kierownika zawołała, a ten poszedł oglądać nagrania,czy rzeczywiście tak było. W Lidlu też mają kamery nad kasami, wiem że sprawdzają w ten sposób też poprawne wydawanie tych wszystkich naklejek.
  • Odpowiedz
@kodecss: Kiedyś miałem osobiście podobną sytuację jak płaciłem banknotem 50zl a kasjerka wpisała że dałem 20zl i wydaje mi 4zl reszty a nie 34zl, mówię że dałem 50, ona mówi że na kasie wpisała 20 i już nie wie. Szybko dzwoni do ochrony spytać czy na monitoringu widać jaki banknot daje, ochronna oddzwania i mówi że nie widać, później telefon do kierowniczki czy może kasę przeliczyć i po przeliczeniu wyszło na
  • Odpowiedz