Wpis z mikrobloga

Gra Cyberpunk2077 z góry była skazana na niepowodzenie, bo nazwa jej jest beznadziejna. Złe skojarzenia wywoływała, wywołuje i zaklina rzeczywistość swoim wydźwiękiem.
Dlaczego? Jeśli ktoś pamięta czasy muzyki punkowej - punkrocka, czyli przełom lat 70 i 80, oraz lata 80, a nawet początek 90 w Polsce, oraz przynależał do subkultury punkowskiej lub miał kolegów punków, to dobrze wie jaka jest etymologia angielskiego słowa punk. Znaczy to tyle co odpad, coś bezwartościowego, słowem śmieć. Subkultura punkowska ta celowo przyjęła taką nazwę, żeby wyrazić nihilizm hasłem: NO FUTURE.
(σ ͜ʖσ)
Jaki zatem wydźwięk ma tytułowanie produktu poważnej firmy nazwą Cyberpunk2077 i z czym ona się kojarzy każdemu człowiekowi, który zna etymologię słowa punk?
¯\_(ツ)_/¯


#cyberpunk2077 #etymologia #punk
  • 10
@DonMontana: a jak myślisz? ( ͡º ͜ʖ͡º) nazwy mają znaczenie, gdy nazwiesz swój projekt internetowy odpad 55, albo cybernetyczny śmieć 98 to jak myślisz, jak zareaguje nasza symulacja świata na takie hasłowe programowanie?
( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@kidi1: dobrze to wiem skąd się nazwa wzięła i co oznaczała potem, ale co z tego, skoro taką to ma etymologię jak opisałem. Słowa kreują rzeczywistość i ją programują
( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Squatlifter: Ziom. Słowo cyberpunk nie jest zlepkiem dwóch słów: cyber i punk. Ma swoją definicje jako jedno cyberpunk. Tak samo jak słowo offspring nie jest zlepkiem dwóch słów: off i spring. To tylko brzmienie