Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Moim zdaniem jak ktoś mówi, że szczepionka może być szkodliwa i dlatego nie będzie się szczepil a jednocześnie: mieszka w Krakowie(sam mieszkam, właśnie #!$%@?ł smog i normy są mocno przekroczone), albo pali paczkę fajek dziennie, czy wlewa pół litra wódki tygodniowo, gdzie szkodliwość tych substancji jest potwierdzona naukowo to mam wielkie xD w bani. Skąd się to bierze? Dlaczego nie słuchacie ekspertów? Mogę się założyć że wymienione przeze mnie substancję szkodzą wam bardziej niż ta szczepionka.
#koronowirus #polska #nauka #neuropa #pytaniedoeksperta
  • 24
  • Odpowiedz
Zacznijmy od tego, że „szybko”, dlatego że jest to szczepionka na bazie mRNA, zawiera jedno konkretne białko (informacje), a nie wirusa (część, czy jego osłabioną wersje). Zresztą wirus jest bardzo podobny do MERS z 2012 i SARS 1 z 2003 (też koronawirusy), tylko tamte udało się zdusić, a teraz zarówno WHO jak i Chiny dały du*y.

Zresztą odsyłam do artykułu - https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C84463%2Cczemu-prace-nad-szczepionka-na-sars-cov-2-ida-szybciej-niz-na-hiv-i-hcv.html
  • Odpowiedz
Ludzie od antynauki odnieśli jednak swój sukces. Tak długo pieprzyli głupoty o szkodliwości szczepionek, ze pomimo to, ze szczepienia są jednym z największych zdobyczy ludzkości, wielu, którzy uważają się za zdroworozsądkowych, teraz mówią: "no tak, ale nie jestem pewny"


@Obruni: niestety tak. Ja jestem naukowcem, a i tak miałem myśli wynikające z emocji na zasadzie "a może coś za szybko ją wprowadzono...?". Trzeba było użyć całej siły woli, żeby odrzucić te
  • Odpowiedz
@damian713: http://themasteryinstitute.org/gmpmastery/history.htm zasady opracowane przez ludzi nauki nagle nie mają zastosowania. Pracowałem dla Novartis i Bayer. Proces legalizacji nowych lekarstw jest często tak długi jak same badania z obawy przed legalnymi i wizerunkowymi skutkami powikłań. W momencie gdy jakaś substancja dostanie aprobatę FDA to ludzie dostają #!$%@? to jak narodziny dziecka. Teraz mamy szczepionkę na korinawirusa czego nigdy wcześniej nie robiono dostarczona w rekordowym czasie. Ludzie którzy to wymyślili nie stali
  • Odpowiedz