Wpis z mikrobloga

@styropiann imo nazwanie czegoś "kościelnym kadzidłem" to troche nieodpowiednio, bo kdzideł, ich zapachów i rodzajów, ktorych sie wsypuje do turyfera jest tyle, ze trudno domyslic sie o co chodzi
  • Odpowiedz
@styropiann: https://en.wikipedia.org/wiki/Nag_champa

Niebieskie nag champy to ich "signature scent" i w linku jest napisane czym go doprawiają, ale to jest głównie drzewo sandałowe. Nag champy sandalwood pachną prawie identycznie, ale bez kwiatowego twistu.

Zaraz zejdzie się tutaj stado i będą pisać "BENTLEY ABSOLUTE" ale to nijak nie jest podobne. Nie znalazłem perfum podobnych do niebieskich nag champ, ale za to do jaśminowych nag champ trochę podobny jest zoologist t-rex. Musisz
  • Odpowiedz
@styropiann: Styropian pyta o Nag Champę? Czy Styropian chodzi na transy czy to taki zbieg okoliczności? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a w temacie, bo Nag Champę znam i lubię. Czegoś bardzo podobnego w perfumach nie znalazłem. Możesz spróbować serię 7 od Loewe. Ja uwielbiam wersję Anonimo i myślę, że opowiada te same historie co Nag Champa, tylko w inny sposób.
  • Odpowiedz
no a dla mnie pachnie, co zrobisz.


@styropiann: tak samo będzie z perfumami. Dla jednego tak właśnie pachnie a dla innego nie.

Nie wiem jak pachną te patyki ale jak chcesz perfumy, które dla mnie są kadzidłem kościelnym, to jovoy La liturgie des hueres lub Montale full incense z tańszych.
  • Odpowiedz
@styropiann no ładnie ładnie! W przeciwieństwie do innych propozycji, te Loewe 7 sprawdzisz łatwo w Sephorach. Ten mój ulubiony czarny Anonimo mógłbym Ci nawet odlać z własnego flakonu, o ile Ci się spodoba i o ile nie zdecydujesz się na swój flakon. Namasre :)
  • Odpowiedz
@styropiann: najbardziej kościelne kadzidło to moim zdaniem UNUM Lavs. Znam dziesiątki perfum które podawane były jako „kościelne” w tym te opisywane wyżej, ale jeżeli ma pachnieć 1:1 jak w kościele, to bierz UNUM.
  • Odpowiedz
@styropiann: Z tanizny, to Nou Oliban, chociaż w zasadzie niedostępne, albo Alyssa Ashley Oud to czyste kadzidło. LAVS w aktualnej cenie totalnie mija się z celem, choć zapach ładny.
  • Odpowiedz