Wpis z mikrobloga

Cześć wam, macie pomysł co zrobić bo PS4 mi wariuje. Kupiłem kilka dni temu używane PS4 z niedziałającym napędem(gościu starszy mówił, że z dnia na dzień przestał mu chodzić) i tak nie był mi potrzebny, rozkręciłem go później żeby sprawdzić wszystko powinno działać jak należy(odpowiednio podłączone) ale nie działa ale nie drążyłem, nie był mi potrzebny. Wyjąłem napęd bo i tak nie działał. Wczoraj chciałem coś uruchomić wyskoczyła mi aktualizacja, ok aktualizuj i tu zaczyna się combo - wyskoczył błąd SU-42118-6, nie mogę go przeskoczyć bo pad po kablu mi nie działa w tym trybie mimo, że normalnie ładuje jak gram. Odłączam PS4 od zasilania to wraca do aktualizacji i tak w kółko nie mogę przejść dalej, nie mogę pograć. Poczytałem i ten błąd wynika z niedziałającym napędem, poczytałem jeszcze trochę i PS4 miało aktualizację w tym roku gdzie część graczy narzekała, że po niej przestał działać im napęd. Zgubiłem klucz którym rozkręcałem PS4 i dopiero planuje podjechać zamówić nowy. Czy macie jakiś pomysł jak zrobić PS4 działała?
#ps4 #playstation4 #playstation #pomocy i troche #cyberpunk2077 bo po to ją kupiłem
  • 14
@magiczna-koszatniczka:
https://www.psdevwiki.com/ps4/SU
ps4 podczas aktualizacji sprawdza istnienie daughterboarda od napędu, żeby móc zaktualizować mu firmware, jeśli aktualizacja go zawiera. zostało to dodane od którejś tam wersji. napęd musi być:
1. obecny i podłączony poprawnie do płyty głównej
2. sparowany sprzętowo z płytą główną - upewnij się, że napęd nie był wymieniany przez poprzedniego właściciela.
jeśli uszkodzony jest napęd a nie jego daughterboard (czyli daughterboard elektrycznie jest w porzadku), to aktualizacja powinna
@Pan_Leszy: wracają pod warunkiem, że robię to ręcznie(śrubokręt i ta śruba z boku napędu zgodnie z instrukcja PS4), autmatycznie nic nie chodzi, ten magnes który dociska płytę też chodzi tylko ręcznie ale płytka nie kręci, przeleciałem wszystkie sprężynki, porównałem z filmikami jak jest u kogoś i wydaje się być ok.