Wpis z mikrobloga

@sredni_szu: Ale jakiemu normalnemu człowiekowi się podoba zamiatanie pedofili? Jak wspominałem Siekielscy robią to najlepiej bo pokazują problem, same ofiary oraz ich katów i te filmy realnie się do czegoś przyczyniły. Tu to niczego nie przyniesie bo jak inni tu wspominają apostazja nie zmienia nic i możesz sobie ją najwyżej oprawić w ramkę. Już lepsze byłyby protesty z tego powodu bo zauważ też kto się zainteresuję akcją w Internecie bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Soojin21: w sumie mądrze napisał, jestem ateistą, nie myślałem nigdy nad apostazja, po prostu nie wpływa to na moje życie w żaden sposób. Ba, myślę czy kiedyś się nie przejść do proboszcza u mnie na wsi (od wielu lat mieszkam gdzie indziej) zapytać o jakieś archiwa. Kościół katolicki trzyma w #!$%@? informacji na tematy naszych przodków, to właśnie w kościele było to kiedyś dokumentowane, jakbym chciał kiedyś się dowiedzieć o
  • Odpowiedz
@Soojin21: Legitymizacja władzy. Przynosząc klesze jakieś wnioski traktujesz go jak urzędnika państwowego i utwierdzasz to czarne robactwo w tym co robi z naszym krajem. Jeśli chcesz odejść z kościoła, to odchodzisz i nie prosisz o pozwolenie. Takie mam zdanie na ten temat :)
  • Odpowiedz
xD Tak nie wolno! Traktujcie kościół poważnie, to ma być przemyślana decyzja pokazująca jak odejście od kościoła i wiary to ważny życiowy wybór!
I połowa to piszących rzekomo sama jest niewierząca. Jacy wy jesteście urobieni i sprani, że ilekroć zderzacie się z czymś co idzie wbrew konwenansom doznajecie dysonansu poznawczego i sami wchodzicie w skórę obrońców konwenansów, tutaj kościoła katolickiego.

Jak wspominałem Siekielscy robią to najlepiej bo pokazują problem

@ApoIIyon No
  • Odpowiedz
Jak katolicy robią imprezy (mówiąc językiem Lisa; "cyrk") z okazji chrzcin, pierwszej komunii czy ślubu to wszystko okej. Jak ateista z okazji apostazji robi wpis w internecie to infantylizm.


@Soojin21: Wedlug Lisa odejscie z kosciola powinno odbyc sie w atmosferze wstydu, po cichu jak złodziej?
  • Odpowiedz
@Soojin21: Tomasz Lis jest znanym malkontentem - wiecznie narzekającym i niezadowolonym. Zawsze znajdzie powód do narzekania.

@Energy5555: To może w ogóle uznać każde udzielanie się na portalach społecznościowych za pajacowanie? Że pajacowaniem jest zamieszczanie na twarzoksiążce zdjęć z wycieczki, ślubu, zdjęć z dzieckiem, jakichkolwiek wpisów dot. jakiegoś zdarzenia w mieście lub w kraju itd.
I może też szkalujmy wszystkie osoby biorące udział w #dontrushchallenge, bo
  • Odpowiedz
  • 0
@Soojin21: no ale w tej kwestii z Lisem się zgadzam. "apostazja challenge" brzmi bardziej jak głupia zabawa, niż walka z realnym problemem


@paziu Niby tak. Ale jak pajacują katolicy to jest ok nikt się nie czepia bo przecież trzeba religijne pajacowanie akceptować. Jak pajacują apostaci to nagle wielkie oburzenie, że to infantylne. Super podwójne standardy.
  • Odpowiedz
  • 0
Jak ateista z okazji apostazji robi wpis w internecie to infantylizm.


@Soojin21: ALE LISSSKUUUU MIAŁEŚ BYĆ SKRAJNIE LEWICOWY NIE WOLNO TAK, POBITE GARY

@Khaine Lis był lewicowy tylko w prawackich umysłach. Lis to może chadek co najwyżej.
  • Odpowiedz
@Variv: jakie podwojne standardy? mnie irytuje pajacowanie i jednych, i drugich, a i tak wyraźnie opowiadam się po jednej ze stron. nie twierdzę przecież, że infantylizm apostatów jest zły sam w sobie, tylko że może szkodzić sprawie wyrugowania KRK z życia politycznego
  • Odpowiedz
@Energy5555: No właśnie nie ma. Ludzie podobnie świętują np. otrzymanie obywatelstwa albo wyjście z więzienia. Jest to spora zmiana w życiu, nawet jeśli z boku wydaje się niewielka. Uwalniasz się w pewien sposób od piętna przynależności do szemranej organizacji, więc jak najbardziej jest co świętować.
  • Odpowiedz