Wpis z mikrobloga

@mat1818: Zaczynałem od tego samego Zenita, kupiłem kodak gold 200 i pojechałem na wakacje, sporo zdjęć wyszło całkiem dobrze. Z późniejszego użytkowania zwróć uwagę czy klisza jest prawidłowo założona, raz przytrafiło mi się wrócić do domu z wakacji z kliszą która była w całości nienaświetlona bo nie nawijała się na rolkę. Gorąco polecam też spróbować czarno białych filmów, wydaje mi się, że trudniej zrobić dobre zdjęcie w kolorze, a do tego
malak23 - @mat1818: Zaczynałem od tego samego Zenita, kupiłem kodak gold 200 i pojech...

źródło: comment_16080314978G953vRBIkqOKSkw5pVlsE.jpg

Pobierz
@mat1818: Na początek przetestuj bez filmu czy migawka się otwiera. Film na początek myśle, ze najtańszy wystarczy, jak masz dojście do przeterminowanych to mysle, ze tez spoko na początek, tylko pamiętaj żeby je prześwietlać. Możesz sobie ściągnąć na telefon apke światłomierz, żeby wiedzieć jak ustawiać parametry. A poza tym to baw się dobrze!
@DurzyHarakter30: Czy ja wiem, chyba zależy od preferencji. Ze skromnego doświadczenia, mogę powiedzieć, że w BW łatwiej zrobić efektowne zdjęcie (badania przeprowadzone na podstawie reakcji na IG na podobne zdjęcia kolorowe i BW). Do tego są moim zdaniem łatwiejsze w późniejszej obróbce, ale może to zależy od umiejętności pracy z kolorem. No i przepalona niebo nie jest aż takim problemem.
malak23 - @DurzyHarakter30: Czy ja wiem, chyba zależy od preferencji. Ze skromnego do...

źródło: comment_16080432994LTFPjqx8MuGt38cH7be3C.jpg

Pobierz
@malak23 nie koniecznej, bo w bw odpada manipulacja kolorami. Nie, zrobisz ładnego zdjęcia rudej dziewczynie ze słomianym kapeluszu na tle słoneczników pod słońce :) w bw masz tylko dwa kolory plus jego odmiany, więc trudniej opowiedzieć przy pomocy tylko bw jakaś ciekawa historie, poza tym trzeba mieć dosyć duża wyobraźnię by móc w myślach przekonwertowac scenę z koloru do czerni i bieli :)
@malak23: @DurzyHarakter30: Robiąc w B&W musisz się bardzo dobrze znać na kolorach i operować filtrami żółtym, zielonym, czerwonym, niebieskim w zależności od zastanej sytuacji kolorystycznej. Rudą dziewczynę możesz sfotografować przy czerwonym filtrze tak, że będzie miała bardzo ciemne włosy, przy zielonym jasne, a przy żółtym szare. Kiedy fotografujesz dajmy na to dziewczynę w niebieskiej sukience na tle czerwonej cegły i wszystko jest tak samo naświetlone (ściana i sukienka), to bez