Wpis z mikrobloga

Hej, jakoby uniknąć mądrości Polaka po szkodzie chciałbym zapytać zawczasu wszystkich weteranów bjj.
Czy tape'ujecie swoje palce? Czy robilibyście to gdybyście to szybciej znowu byli białymi pasami?
Wiem, że bjj to sport for life i nie chciałbym być jak stary dziad po paru latach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bjj
  • 6
@Wierzbek: Na początku I tak ciało musi przystosować się do nowego bodźca, więc niezależnie od tejpów to palce są wymęczone od ciągłego szarpania się z jakimś chwytami. Ja tejpowalem te palce które mnie bardziej bolały po treningu, żeby je trochę odciążyć. Jeszcze w temacie dbania żeby się nie rozpaść. Gdyby cię bolał jakiś bark czy plecy to pójdź do jakiegoś fizjo żeby cię ponastawial. Po sparach z dużymi początkującymi typami przykurcz
@Pagliacci: Rozumiem. W takim razie jak odróżnić ból nowicjusza od początków nadwyrężania ścięgien i stawów? Czyli badać palce po treningu i na kolejne zajęcia tape'ować te palce w tych miejscach, które bolały po ostatnim treningu? Czy biały pas z tape'ami będzie wyglądał kuriozalnie i będzie powodem do drwin? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wierzbek: Ja bym tak właśnie zrobił. Popróbuj sobie w różnych konfiguracjach i zobacz jak ci się sprawdza. Mnie się po prostu nie chciało tejpować jak nic mnie nie bolało. Ostatecznie skupiłem się na nogi, więc problem przestał mnie dotyczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wierzbek: Tejpy są fajne, tyle że mają za zadanie odciążać staw, kiedy tego potrzebuje. To znaczy że jak palec jest po urazie, boli, sam ruch powoduje ból i dyskomfort to unieruchomienie go ma sens żeby mógł się nie niszczyć i regenerować. No ale jeśli masz zdrowe palce, to odciążanie stawu sprawi że będzie słabszy i bardziej podatny na urazy. Dlatego jeśli chcesz profilaktycznie się zabezpieczyć to odpuszczaj chwyty, kiedy czujesz że