Wpis z mikrobloga

Najważniejsze newsy ubiegłego tygodnia a w nich m.in. JP morgan uważa, że Bitcoin jest substytutem inwestycyjnym złota i z czasem będzie wypierał metal w tej kwestii. Plany dwóch krajów UE na dwa kolejne stable coiny. Giełda kryptowalutowa największego singapurskiego banku i wiele więcej. Zapraszamy!

1. Strategowie z JPMorgan Chase & Co. uważają, że Bitcoin będzie nadal pochłaniał rynek złota w nadchodzących latach.

Inwestorzy coraz częściej wybierają Bitcoin zamiast złota. Wydaje się, że ostatnie wzrosty cen kryptowalut są spowodowane dywersyfikacją z dala od złota. Strategowie z JPMorgan Chase & Co. uważają, że trend ten może się utrzymać wraz ze wzrostem zainteresowania wschodzącą klasą aktywów.

-----------

2. Najstarszy europejski bank uruchomił stablecoina Euro na blockchainie Stellar

Niemiecki Bankhaus von der Heydt, czyli BVDH, ogłosił uruchomienie stablecoina opartego o euro w sieci Stellar. Bank twierdzi, że jest to pierwszy tego typu token, który zostanie wyemitowany przez instytucję bankową.

EURB jest w pełni regulowany i w 100% zabezpieczony przez euro. To umożliwia inwestorom instytucjonalnym i bankom korzystanie z kryptowaluty bez narażenia na ryzyko kontrahenta. Aktywo to nie będzie dostępne do handlu na giełdach ze względu na rygorystyczne wymogi regulacyjne i KYC.

-----------

3. Szwecja kontynuuje debatę nt. cyfrowej korony.

O planach kraju mówiło się już wcześniej. (Szwecja lubi być chyba innowacyjna na tym polu, bowiem jako pierwsze państwo w historii utworzyła bank centralny.) Według opublikowanego w piątek artykułu Bloomberga, eksperci kraju zbadają wykonalność przeniesienia krajowej infrastruktury płatniczej na walutę cyfrową. Warto jednak dodać, że już dzisiaj Szwecja charakteryzuje się tym, że jest jedną z najbardziej bezgotówkowych gospodarek na globie.

-----------

4. Cyfrowe euro nie powstanie tak szybko, jak sądzono

Decyzja o wprowadzeniu na rynek cyfrowego euro może nie zapaść tak szybko, jak sądzono. Władze finansowe w Europie mogłyby opracować plan samej emisji cyfrowej waluty już w 2021 r., ale nie oznacza to szybkich, dalszych działań w tej kwestii. Przynajmniej takiego zdania jest dyrektor Europejskiego Banku Centralnego Holger Neuhaus. Jest też sceptyczny w kwestii nagłej emisji e-euro na rynki.

-----------

5. Komisja Europejska chce eksperymentować z blockchainem

Unia Europejska potwierdza, że chce mocno inwestować w blockchaina. Komisja Europejska zaprasza obecnie firmy do składania ofert na przedkomercyjne zamówienia (PCP) dot. tej właśnie technologii.

Ogólnie rzecz biorąc procedura PCP to w praktyce zakup usług badawczo-rozwojowych przez sektor publiczny w celu dostosowania nowej lub powstającej technologii do jego potrzeb.

-----------

6. Facebook ma problem z nową nazwą Libry

Plan Facebooka dot. zmiany nazwy jego projektu stablecoina z Libra na Diem spotkał się z zastrzeżeniami prawnymi ze strony małego europejskiego start-upu o tej samej nazwie.

-----------

7. Kraje G7 chcą jasnych regulacji branży kryptowalut

Departament Skarbu USA ogłosił w poniedziałek, że ministrowie finansów i urzędnicy banków centralnych z krajów G7 chcą wprowadzenia jasnych regulacji branży kryptowalut. Uczestnicy spotkania omówili m.in. ostatnie działania związane z CBDC i prywatnymi stablecoinami.

-----------

8. Największy bank w Singapurze, DBS, uruchamia własną giełdę BTC

Największy bank w Singapurze, DBS Bank, potwierdził, że planuje uruchomić giełdę kryptowalut z początkowo czterema głównymi aktywami cyfrowymi według kapitalizacji rynkowej: BTC, XRP, ETH i BCH. Może to dodatkowo napędzić popyt na kryptowaluty w tym kraju.

-----------

9. Sieć Ethereum pokazuje siłę przy niskich cenach gazu i wysokich zyskach PoS

Według Crypto Fees, Ethereum wygenerowało prawie 1,6 miliona dolarów opłat w porównaniu do 895 000 dolarów Bitcoina. Patrząc na siedmiodniową średnią opłat, sieć Ethereum osiągnęła imponujące 2,43 miliona dolarów w porównaniu do 1,97 miliona dolarów na Bitcoinie.

-----------

10. W 24 godziny do funduszu Grayscale wpłynęło 1,3 tys. BTC i 100 tys. ETH

Dane przesłane dalej przez dyrektora generalnego Grayscale Gary’ego Silberta sugerują, że firma kupiła o 1276 więcej Bitcoinów w ciągu ostatniego dnia. Gdzie indziej były twierdzenia, że firma kupiła kolejne 100 000 Etheru.

Zakup opiewa na okrągłe 241 milionów dolarów. Dane pojawiają się w arkuszu kalkulacyjnym, który oblicza cenę akcji i NAV (wartość aktywów netto) różnych trustów kryptograficznych w skali Grayscale.

-----------

11. Wieloryby czerpały zysk, podczas gonitwy traderów za wzrostam Bitcoina
Raport analizujący dane handlowe OKEx BTC / USDT w celu oceny zachowań rynkowych i trendów podczas ostatniego rajdu Bitcoina.

✅ Więcej na https://jpktraders.pl/plany-dwoch-krajow/

✅ Wsparcie
Działamy non-profit i za nasze analizy/artytkuły nie pobieramy opłat jeżeli uważasz, że warto wesprzeć nasz wysiłek możesz jeszcze bardziej zmotywować nas podziękowaniami ❤️

#bitcoin #kryptowaluty #blockchain #jpktraders #prawo #ethereum
jpktraders - Najważniejsze newsy ubiegłego tygodnia a w nich m.in. JP morgan uważa, ż...

źródło: comment_1607974480Wl6XRNRfR9nABNyJ7ZlJhk.jpg

Pobierz
  • 1
@jpktraders: Warren Buffett się właśnie pozbył inwestycji w kopalnie złota, ale nie z powodu bitcoina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz trzeba wyciągnąć prawidłowe wnioski żeby nie było takiego zdziwienia jak z ceną akcji CDR