Wpis z mikrobloga

#paczkomaty #inpost #aplikacje
Wysłałem paczkę przez aplikacje w piątek. Dzisiaj dzwoni do mnie odbiorca i mówi, że zamiast projektów dostał parę butów. Najgorzej, że na infolinii inpostu mówią, że to odbiorca musi zgłosić problem i odesłać paczkę. O ile biuro architektoniczne może to zrobić, tak buty pochodzą z sporej firmy i być może nikt nie odzwie się w sprawie moich projektów.
A jeżeli projekty przepadną, to jestem 1000 zł w plecy, bo odsyłałem je na wymianę.
Macie pomysły jak ruszyć tą sprawę? Czy inpost w ogóle może rozłożyć ręce i mówić, że oni nic nie mogą zrobić?
  • 16
@rurek49: No ale przecież na paczce z butami jest numer tel do adresata, trzeba zadzwonić do niego, żeby też ruszył sprawę to się inpost zepnie. Miałem podobną sytuację, ktoś nadawał paczkę w momencie kiedy paczkomat był uzupełniany przez kuriera i włożył swoją pakę w skrytkę otwartą przez kuriera (kurier chciał tam załadować moją). Telefon na infolinię, nastepnego dnia kurier przyjechał po to co ja wyjąłem a moją musiałem sobie sam odebrać
@rurek49: a po drugie ważne rzeczy wysyła się firmą która daje gw doręczenia na np jutro do 12. Płaci się oczywiście więcej, ale takie ważne rzeczy nadawać paczkomatami aby zaoszczędzić parę złotych ?
@Lukaxd: @r5678: sorry. Wkurzony jestem. Jak nadajesz paczkę przez aplikacje paczkomatem, to po prostu ją wsadzasz do paczkomatu. Też tak zrobiłem. I teraz w mojej ocenie, kurier który pobierał paczkę, nakleił odwrotnie etykiety na 2 paczki. Moja poszła do sklepu z butami, a buty poszły do mojego biura architektonicznego.
Teraz z biura dzwonili i mówią że dostali buty. A ze sklepu z butami nikt nie dzwonił, bo oni dostają takich
@rurek49 tak myślałem że ten ich nowy patent to mogą być problemy. Pomysł spoko ale o pomyłkę bardzo łatwo. Już mogli zrobić to tak że jest drukarka do etykiet przy paczkomacie. Wklepujesz kod i ci drukuje na miejscu etykietę
@robvan: Mogło by tak byc Niech biorą za wydruk 1 pln itp. Ale podajesz imie i nazwisko drukujesz płacisz i leci sobie.
Gdyby jeszcze wysyłki olx były zintegrowane z Paczkomatami i ich drukarką.