Wpis z mikrobloga

Pochwaliłem się ostatnio, że udało mi się ogarnąć w końcu trenażer Elite Direto X, no i... dzisiaj skończyła się dobra passa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie jestem w stanie obrócić korbą, opór jest tak duży, że moje 92kg nacisku nic nie daje. Oczywiście nic nie pomaga. Sprawdziłem co prawda, czy to nie jest jakaś blokada mechaniczna... może zaklinowany łańcuch... niestety nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet jak jest wyłączony, to opór jest absolutnie maksymalny. Może ktoś z Was miał taki problem? Czas wejść w komunikację w supportem Elite, choć opinię krążą kiepskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#szosa #trenazer #rower #elite #direto
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poncz: support jest spoko, sam miałem z nimi cztery razy do czynienia. Co do direto, taki sam opór masz jak urządzenie nie ejst podłączone pod prąd? Czy tylko jak wlaczysz trening w Zwift? Próbowałeś wyłączyć tryb ERG? Próbowałeś w apce elite sam przetestować poziomy siły obciążenia od 1-10?
  • Odpowiedz
@KarateKing: Taki sam opór nawet jak nie jest podłączony do prądu. Próbowałem wszystkiego - Zwift, Fulgaz, ERG, bez ERG... Nic nie pomaga. Nie wiem, gdzie jest opcja zmiany siły obciążenia. Macie na myśli poziom wygładzania? To chyba nie jest siła obciążenia, tylko parametr uśredniania wartości W.

Postęp jest taki, że udało się "ruszyć" korbą. Da się teraz kręcić, ale znów jest efekt kręcenia po kwadracie, a podczas kalibracji w Zwift, maksymalnie
  • Odpowiedz
@KarateKing: @civi88: Jest postęp xD Teraz jestem w stanie nawet ruszyć w Zwift. Aczkolwiek czuję pod pedałami spore zmiany oporu. Przykładowo, nagle muszę robić 300W, aby być w stanie ruszać korbą, aby znów po chwili było "w miarę OK". Porażka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co ciekawa, sama kalibracja w Zwift polega na tym, że rozpędzam się do 3km/h i już wyskakuje informacja o sukcesie.
  • Odpowiedz
@Poncz: spróbuj skalibrować trenażer od nowa z apką elite, miałam też problem, nieco inny i z suito, zadzwoniłam do gościa od elite na FB, podał maila do fachowca, odpisał podał rozwiązanie
  • Odpowiedz
@solimoes: Co masz na myśli pisząc o kalibracji? To co się robi już po wstępnej konfiguracji, czy to co zaczyna się od zeskanowania kodu QR? Wielokrotnie instalowałem aplikację MyTraining, przechodziłem przez cały proces konfiguracji trenażera (zaczynałem od skanowania kodu QR). Nie pomaga to za bardzo.

Co ciekawe, poprzednim razem, kiedy trenażer zaczął sensownie działać, pojawiała się informacja, że jest połączony przez ANT+ (pomimo wybrania BT), nie muszę dodawać, że nie mam
  • Odpowiedz
@Poncz: w apce masz opcję konfiguracji od nowa, 10 minut pedałujesz i się sam konfiguruje trenażer, inna opcja masz dwa protokoły przesyłania danych ANT kłóci się z BT, naprawdę pomogą Ci jak napiszesz do nich, ja tez po omacku działałam, jakoś się udało, ale nie wiem czy moje rady są dobre na Twoje problemy
  • Odpowiedz
@solimoes: O kurczę, 10 minut to ja na pewno nie dam rady pedałować z takim obciążeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na pewno do nich napiszę. Na jaki mail pisałaś? Na ich forum zauważyłem, że podają bardzo różne adresy do kontaktu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Poncz w apce elite mozesz sobie uruchomic przykladowy trening, albo stworzyc swoj. Wiec spróbuj ustawic obciazenie na 80w i powinno pójść
  • Odpowiedz