Wpis z mikrobloga

Prośba o pomoc, bo lata temu przenosiłem numer, a nigdy z post-paidu. Mam teraz umowę z Orange (Orange Love) już bezterminową, do 2 lata minęły. W mieszkaniu przenosimy się ze współlokatorką na UPC - ona będzie podpisywać umowę, ja chcę przenieść numer na simkę, którą dostaniemy. Gość z infolinii nam umówił na 30 grudnia przyjście technika – ponoć ma mieć wszystkie papiery, również te do przeniesienia numeru. Jednak wolę się upewnić czy muszę coś jeszcze robić – okres wypowiedzenia w Orange to bodajże 1 miesiąc. Czy mam wypełniać jakiś formularz dla UPC oraz zadzwonić do Orange wypowiedzieć umowę? I najważniejsze – kiedy to zrobić, żeby terminowo nie zostać bez działającego numeru ;)

Z góry dziękuję za pomoc <3
#kiciochpyta #upc #orange #przeniesienienumeru
  • 11
@Hayek: wg mnie tego nie ogarnięcie w czasie wizyty. Z tego co rozumiem umowa będzie na współlokatorkę. Więc nie możesz przenieść swojego nr na jej kartę (bo to będzie karta na nią). Najpierw musiałbys zrobić cesje swojej umowy na współlokatorkę. Co do samego przeniesienia to już idzie prosto, wypełniasz papiery że chcesz przenieść nr z zachowaniem okresu wypowiedzenia, czyli pewnie jeden pełny miesiąc. Natomiast na pewno twój nr i nowa umowa
@Hayek: Tak, jeśli koniecznie chcesz mieć ten numer w UPC, itp. przełóżcie tego technika do momentu, aż ten numer będzie na współlokatorkę. Btw, doprecyzuj też w UPC, czy są w ogóle w stanie przenieść numer będący abonamentem do siebie, bo z tego co się orientuję, to oni przenoszą tylko prepaidy na abo (tak dla pewności, żeby cię w #!$%@? nie zrobili xD).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hayek: jestem instalatorem UPC. Dokumenty LNP przeniesienia numeru zawieraja taka opcje ze numer przenoszony nie jest na abonenta ktory podpisuje umowe. Robi sie to tak jakby jednoczesnie. Instalator przybiesie wam dokumenty wraz z instrukcja. Wszystko wypelnicie zgodnie z nia i oddacie od razu instalatorowi.