Wpis z mikrobloga

Tak jak wczoraj zapowiadałem, to kolejna część kryminału CSI: Writer. W drugiej części dołączył do mnie detektyw Doktor Adziak i przyniósł ze sobą swoje Writery (“zwykłego” i White’a). Śmiechom, zaskoczeniom i dokazywaniu nie było końca, a wyniki naszych poważnych eksperckich testów zaskoczyły w sumie nas obu.

Zwykłe Writery:
1. YdS Writer QTN92751 (02/10/19) - brak owoców, zostaje paczula i coś jeszcze w drydownie, mało pieprzu, mydliny.
2. YdS Writer (z żelem) RLY03172 - to samo otwarcie, jakieś owocowe (ananas?) akcenty, brak paczuli, mało pieprzu, troszeczkę mydlin.
3. Cyrus Writer (dradziaka) PMP82482 - inne, soczyste otwarcie, brak owoców, więcej pieprzu, najbardziej Saważowy, zero mydła.

Psiknęliśmy na bloterki, powąchaliśmy i na tym etapie nie ukrywam, że trochę byliśmy wyrzuceni z kapci (dlatego to zdjęcie skarpet), więc postanowiliśmy sobie robić blind testy. W blind testach za każdym razem zarówno ekspercki nos Doktora Adziaka jak i plebejski nos chacharski były w stanie rozpoznać konkretnego Writera. Nie zawsze od razu, ale w większości wypadków jednak tak. Zaraz po tym doświadczeniu zaczęliśmy rozważać czy to spisek Egipcjan, masonów czy tfu Unii Europejskiej (i jej wyższości nad Stanami zjednoczonymi), że tak w tym Writerze namieszali.

Różnica między writerem 2 i 3 jest bardzo niewielka jakościowo - 2 pachnie naprawdę przyzwoicie (i ma jakieś dziwne owocowe akcenty, nie jesteśmy w stanie zidentyfikować tylko jakie), ale 3 jest dużo wierniejszym klonem. Różnica między 1 a 2 i 3 jest kolosalna i zawsze byliśmy w stanie od razu wyłonić “jedynkę”, o której przy kolejnej rundzie blind testów mówiliśmy pieszczotliwie “nie” po powąchaniu blotera. Parametry 2 i 3 podobne (takie same?), a oba zapachy w drydownie są prawie identyczne.

Trochę o Writer White:
1. YdS Writer White QKY91261 (14/05/19) - soczyste, mokre otwarcie, mydliny, znika po 2h i zostawia dodatkowo paczulę i mydło w bazie (nota bene taką samą jak zwykły Writer).
2. Cyrus Writer White (dradziaka) - mniej soczyste otwarcie, lepsza trwałość, pachnie cały czas dość równo.

Słówko o moim Writerze Gold RHR02111 (28/07/20): bardzo ładny klon Azzaro Wanted, trzyma się lepiej od Writera White, ale dalej w bazie ma paczulę i mydło (chociaż wydaje się, że dużo mniej?).

Szkło, litery, design we wszystkich flakonach Writerów wygląda identycznie, korki również. Są jednak subtelne różnice - wszystkie flakony od YdS z solo pudełek (moje Writer, White i jeszcze Gold) są gorzej zgrzane na górze i widać spaw z daleka. Spaw na dradziakowych Cyrusach i na moim żelowym jest bardzo ładnie zrobiony i widoczny tylko pod światło. Kolor farby na flakonie również się różni - mój żelowy i dradziakowy Cyrus mają taki sam, ten solo z YdS jest trochę jaśniejszy pod światło.
Wstawiłem daty i batche, ale szczerze mówiąc te batche we Writerach chyba nic nie znaczą albo są całkowicie losowe albo nie wiem co. Jak się komuś przyda to fajnie, jak nie to nie.

Wnioski:
1. We Writerach absolutnie definitywnie i bezapelacyjnie było grzebane i to sporo.
2. Wszystkie nowe Writery od YdS zdają się mieć wspólną bazę - mydlano-paczulową.
3. Kurła, kiedyś to było :(
4. Jedyne pewne Writery to te spod marki Cyrus i tyle.
5. Teraz już doskonale wiemy skąd biorą się takie skrajne opinie w odbiorze Writerów, skoro każdy pachnie inaczej, a niektóre to po prostu #!$%@?.
6. Problemy zdają się dotyczyć wyłącznie YdS i jak tak trochę pogooglałem, to nie widziałem żeby ktoś kiedyś narzekał na Writery od Cyrusa. Ale ja tu jestem zielonka praktycznie i może się mylę.
7. Obecny YdS Writer nie jest warty swojej ceny. Piszę to mimo pełnej świadomości jego ceny (bo przecież trochę ich już kupiłem, nie? xD).

Teorie spiskowe:
1. Patrząc na ich podobieństwo dwóch Writerów, a potem podobieństwo trójki solo pod względem bazy i #!$%@?ści spawu flakonów wygląda to trochę tak, jakby stopniowo ucinali koszty produkcji i/lub przenieśli fabrykę w inne miejsce w celu uszczęśliwiania swoich nowych korporacyjnych overlordów.
2. Mieliśmy tylko trzy Writery i każdy był inny. Strach pomyśleć ile razy tam grzebali xD
3. Można spróbować brać zestaw z żelem, w nadziei że trafi się taki jak mi się trafił, ale to dalej jest loteria i nie daje żadnej gwarancji, bo obecne zestawy są pod marką YdS i tak. To nie jest rekomendacja do kupowania zestawu z żelem. Powtarzam: to nie jest rekomendacja do kupowania zestawów z żelem xD Ale i tak wiem że wszyscy w tym momencie już macie kupione od fragmentu o Cyrusie White i nawet tego nie czytacie xD
4. Nie mam więcej, ale fajnie mieć jeden dodatkowy punkt i pozwoli to ominąć niektórym ten poprzedni.

Poprzedni wpis: https://www.wykop.pl/wpis/54156127/perfumy-dzien-dobry-witam-panstwa-bardzo-serdeczni/

Rekomendacja grona pedagogicznego:
Jeśli kupować, to tylko Cyrusy, żadne YdS. Lepiej nie rekomendować Writerów nowym na tagu.

#turururuinspektorchachar
#perfumy
ChacharZWarszawy - Tak jak wczoraj zapowiadałem, to kolejna część kryminału CSI: Writ...

źródło: comment_1607855613RsJDcngxcQBQWAbV28p34s.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@ChacharZWarszawy
podziwiam za ogrom pracy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Cale szczescie go nie kupiłem bo zastanawiałem sie czy serio taki saważowy, teraz to nie kupie dopóki nie bedzie jakiegos dobrego źródełka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@guru8: z tego co pisali ludzie ostatnio, nie wszystkie butle Writera mają batch nabity, ale chyba nie ma zasady czy to z żelem czy bez. Na pewno każdy nowożytny Writer od YdS ma nabite. Daty są brane z pudełek.

@WujekAtom: wszystkie batche nabijane są na spód butli (albo ich nie ma wcale) i widać je tylko pod światło. Zerknij sobie na foty w tym podlinkowanym wpisie. Jak trzyma
  • Odpowiedz
@Eustachiusz: możesz zerknąć tylko na ten spaw czy jest elegancki, czy nie. Bez flakonu do porównania będzie ciężko cokolwiek stwierdzić. Ale jeśli Ci się podoba i parametry dobre, to się trzeba cieszyć i zapomnieć, że dostaniesz taki drugi :D
  • Odpowiedz
@ChacharZWarszawy: to ja dodam jeszcze swoje 3 grosze; QTG 92661 dobra trwałość, agresywny świdrujący początek, RFG 1151 bardziej mydłowy i delikatny (parametry też chyba słabsze ale nie nosiłem globalnie jeszcze). Bardziej szczegółowo o nutach się nie wypowiem bo nie umiem wyróżnić poszczególnych akcentów
  • Odpowiedz
@ChacharZWarszawy
Dobrze, że jedna osoba z nas dwóch, była w stanie to spamiętać ( )
Ja pamiętam tylko, że masz dobrą whisky.
Fotel też.
No i że jednak alkohol w perfumach jest lepszy dla mojego nosa, a gorzej dla wątroby xD

Polecam serdecznie
  • Odpowiedz
@lukaszcba1989: tbh nie wiem, nie udało mi się rozszyfrować tego w żaden sposób i nie wiem co znaczą batche. Jedyne na co możesz zerknąć, to czy spaw na górze flakonu jest w miarę legit i widoczny tylko pod światło, czy wręcz wystaje. To co jest na wrzuconej focie to spawy obok siebie - ten "legit" jest na zdjęciu niewidoczny.
  • Odpowiedz