Wpis z mikrobloga

Jeżeli mamy obecnie najwięcej osób w wieku 70+, bo pokolenie wyżu demograficznego doszło do wieku w którym się jest podatnym na zejście od wirusa czy od bakterii , to straszne te statystyki pokazujące ten wzrost zgonów u starszych osób za ostatni rok ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Normalnie szok i niedowierzanie skoro społeczeństwo się starzeje
#koronawirus #koronadebile #heheszki
źródło: comment_1607849242KY3LJWyBm6846gtVrsKY6O.gif
  • 54
@theromanpolan: W ostatnich miesiącach wzrosła nam liczba zgonów o około 30 procent. Żeby korelacja, którą próbujesz sugerować mogła wystąpić, musisz udowodnić, że ilość osób starszych wzrosła w kraju o 30% w tym czasie. Z tego co wiem, nie importujemy starców z Niemiec milionami, ale jeśli coś na ten temat wiesz, oświeć nas proszę. ¯\_(ツ)_/¯

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,najwieksze-przyrosty-zgonow-od-lat--covid-19-uderza-bezposrednio-i-posrednio,artykul,60867300.html
@theromanpolan: ale stopniowy przyrost ludzi starszych powoduje stopniowy wzrost umieralności ogólnej. Nagły wzroat umieralności może być spowodowany nowym patogenem, katastrofą naturalną, ktora powoduje masowe zgony bezpośrednio (np. Tsunami) albo pośrednio (przez głód), ekspozycją środowiskową na silny czynnik chorobotwórczy (trucizny, promieniowanie) lub działaniami militarnym (wojną) . To podstawy podstaw biologii medycznej, uczą tego nawet na AWF.
@loman_alchemik: ale u kogo ten pategon powoduje ten nagły wzrost śmiertelności ? u młodych czy u 70+ których przybywa z kazdym rokiem , za rok czy dwa pojawi się jakiś inny patogen i nagle będzie lamot o jezus maria bo 70+ nam umierają jeszcze bardziej hurtowo , tak samo jak hurtowo ich przybywa w statystykach , tak i hurtowo bedzie ich ubywać z czaseem

ty podstawami logiki się zajmij bo jej
@nn-borg: ale co mam obczajać 80+ około 4% populacji , 70+ około 12% populacji , ofiary covid to w większości 70+

za 10 czy 20 lat populacja będzie jeszcze starsza i będzie jeszcze wiecej chorych , na samo zapalenie płuc będzie umierać dwa razy wiecej niż obecnie 4 500 000 rocznie na całym Świecie , 70% to ofiary bakteryjnego zapalenia płuc które nadal nie może się doczekać odpowiednich procedur rozpoznania i
@theromanpolan: ok, źle Cié zrozumiałem. Myślałem, że jesteś koronasceptykiem i negujesz istnienir wirusa twierdząc, że wzrost ilości zakażeń wiąże się wyłącznie ze starzeniem społeczeństwa, a jesteś po prostu dzbanem, który uważa, że nic się nie dzieje, bo na koronawirusa umiera mało młodych, a #!$%@?ć starych.
@theromanpolan: nie, nie lepiej zamknąć wszystko. Nie neguję, że nasz rząd jest niekonsekwentny ze swoimi reatrykcjami. Ale lepiej założyć na swój zapyziały ryj maseczkę czy powstrzymać się przed zbędnymi spędami. Niektórzy z tych tak zwanych ludzi u kresu życia mogliby jeszcze pożyć dziesięć czy dwadzieścia lat we względnie dobrym zdrowiu i ciesząc się życiem, gdyby nie COVID-19.
Ale lepiej założyć na swój zapyziały ryj maseczkę czy powstrzymać się przed zbędnymi spędami.


@loman_alchemik: no tak papier na ryju zatrzymuje najgrożniejszego wirusa w historii , mimo że w raportach amerykańskiego CDC największa grupa zarażonych to maseczkowi paranoicy , do tego duńczycy czy południowo koreańczycy wypisują brednie na temat nieskuteczności masek w swoich publikacjach ( ͡º ͜ʖ͡º) nie wspominając o zakazie stosowania bawełnianych masek w szpitalach
@theromanpolan: czy tacy egoisci jak ty nie moga popelnic zbiorowego samobojstwa? Wzrost umieralnosci to nie tragedia, jesli umra tylko debile, zwlaszcza ze ich liczba rosnie.
Maseczki nie musza chronić w 100%. Na to, jak mało uciążliwe są, wystarczy te kilkanaście czy dwadzieścia parę procent by było zasadne noszenie ich. Pomijając to, że nie trzeba nosić bawełnianych, ffp2 kosztują w tej chwili grosze.
@theromanpolan: paranoję strachu? Dziecko, pracuję w szpitalu i widzę, jak umierają ludzie, w tym z powodu koronawirusa. Nie chodzi o paranoję strachu tylko wyglądanie poza swoje wybujałe ego. Wszyscy lekarze, których znam osobiście mają takie samo zdanie, jak ja, więc jeśli my będziemy siedzieć w domu, jak proponujesz (a chyba każdy lekarz jest w stanie mieć oszczędności na przeżycie kilku miesięcy bez pracy) to chyba sam bedziesz leczyl.
@theromanpolan: Już to pisałem. Starzy i z chorobami wpsółistniejącymi to połowa naszego społeczeństwa, kolega proponuje dawinistyczny styl czyli. jestem młody a resztę walić, ja maseczki nosił nie będę. Ciekaw jestem czy Twoi rodzice i dziadkowie to zrdowi młodzi ludzie.
Wyobrażasz sobie sytuację, że połowa społeczeństwa ciągle jest narażona na śmierć bo Ty chcesz żyć jak wcześniej?
Ja też bym tak chciał, żyć, ale to se ne wrati.
paranoję strachu? Dziecko, pracuję w szpitalu i widzę, jak umierają ludzie,


@loman_alchemik: tak ? a rok temu czy dwa lata temu to nie umierali ? szpitale się nie zapychały ? dzisiaj umiera się w pieprzonej karetce w oczekiwaniu na wynik testu covid

a synka to sobie znajdź szczeniaku
tak ? a rok temu czy dwa lata temu to nie umierali ?


@theromanpolan: pewnie że umierali i jako spoleczenstwo powinniśmy zrobić wszystko, by umierało ich jak najmniej. Widuję takich, którzy mają niewydolność serca i są już z niej wyprowadzeni, ale rozwijają objawy covid i umierają z powodu niewydolności oddechowej. Mamy metody ochrony przed chorobą - powinniśmy je stosować.
I nie trafiają do mnie argumenty w stylu "na zawał umiera więcej".
pewnie że umierali i jako spoleczenstwo powinniśmy zrobić wszystko, by umierało ich jak najmniej


@loman_alchemik: ty się od społeczeństwa odpieerdol ty się lepiej skup na łapaniu pacjentów z zapaleniem płuc bo nie dość że przez twoją nieuwagę umierają luzie od zapalenia płuc z powodu bakterii której na czas nie potrafisz zidentyfikować to później dodatkowo zawały z twojej niedbałości , więc zajmij sie leczeniem zamiast propagandowym #!$%@? na internecie chociaż wątpie że
no tak każdego trzeba trzymać za mordę bo jakiś przyjeb sobie tak wyobraził


@theromanpolan: Tak. Część ludzi trzeba trzymać za mordę, bo inaczej w imię wolności będą zarażać innych. Czy Twój ogląd na rzeczywistość ma jakieś zaczepienie w owej rzeczywistości, czy po prostu szukasz informacji w swojej bańce zainteresowań i szukasz potwierdzenia? Życie nie jest czarno-białe. Nie wszystko jest w zasięgu Twojego poznania. Trzeba spojrzeć na temat całościowo, to po za
@Luks_x: najpierw to może lekarzy trzymajmy za mordę i wprowadźmy im najpierw przymusowe szczepienia i odpowiedzialność za błędy lekarskie ( ͡º ͜ʖ͡º) skoro jako lekarzyna jesteś taki polityczny
@theromanpolan: Może przeoczyłeś, ale tak będzie. Oni pierwsi będą szczepieni. Wczoraj słuchałem jakiegoś ministra i mówił, że zaczynają od końca roku od medyków.
I co Ty mi tu wyjeżdzasz, z lekarzyną? Nie jestem nim. W każdym razie nie od istot żywych :)
@Luks_x:tak martwisz się o społeczeństwo które jako lekarz narażasz swoją niedbałością bo to ty i twoi koledzy macie w dupie nawet szczepienia , bo przecież pan lekarzyna na grypę szczepić się nie musi a staruchy niech zdychają na szpitalne zapalenie płuc https://www.medexpress.pl/dlaczego-polscy-lekarze-nie-szczepia-sie-przeciwko-grypie/65345 , a ty chcesz kwarantanną niszczyć życie innym , piperzony hipokryta który teraz mówi innym jak mają żyć inni
@theromanpolan: Nie odpowiadam za działania innych. W każdej dziedzinie znajdziesz obie grupy. Świat jest skomplikowany i po za możliwościami poznania przez poszczególne jednostki.
Nie chcę niszczyć nikomu nic kwarantanną. Mnie też ona dotyka i też powoduje problemy. Trzeba się zaadaptować niestety. Po to jest wysiłek całego świata nad sczepionkami i sposobami leczenia, badania nad budową, działaniem i rozprzestrzenianiem wirusa by to zatrzymać. Na końcu tej drogi jest Twoja upragniona wolność bez
@Luks_x: Polscy konowałowie to największy antyszczepionkowcy w EU skoro średnia EU to 25% a w Polsce Ledwo co 10 lekarzyna się szczepi , to wy zagrażacie kochany takim postępowanie swoim pacjentom , których to my powinniśmy ratować według tego co ty napisałeś powyżej lekarzu. I kto tu jest egoistą, ja mam cierpieć ekonomicznie żeby ratować starszych których lakerzyny i tak narażają na śmierć swoim antyszczepionkoswtem ? A z jakiej paki ?
@theromanpolan: Nie interesuje mnie ilu medyków się u nas zaszczepi. Mówię przecież, że ogląd pojedynczych osób nie ma znaczenia dla prawdziwości pewnych rzeczy.
To nie jest kwestia czy większość ma rację, bo wiadomo, że nie ma. Jest wąska specjalizacja ludzi którzy wiedzą jak jest, a reszta po prostu podejmuje decyzje na swoich subiektywnych pobudkach.
Jak Einstein odkrył teorię kwantową, to w nią nie wierzył. Ale zaakceptować musiał, bo tak wynikało z
bo nawet na odrę zdarza wam sie chorować


@theromanpolan: Kolega widzę, wszędzie widzi lekarzy. Sądzi kolega, że się tu zeszli, by kolegę dręczyć, czy też podstępem namówić do szczepienia?
@Luks_x: to jest kwestia tego że ty jako hipokryta mówisz innym jak mają żyć , najpierw zajmij się swoimi kolegami w pracy zanim zaczniesz swoje raczki zwracać do społeczeństwa

nie wszędzie widzę lekarzy tylko lekarze to najwieksza grupa ipokrytów w polskim społeczeństwie
@Luks_x: twój syndrom nawyza się "trollollo zesrało się w internecie" , ty tylko tutaj jesteś trolem w dyskusji nie dyskutujesz więc nie rób z siebie ofiary , chociaż ofiara życia to ty zapewne jesteś
@theromanpolan: Chyba nie bardzo mamy o czym rozmawiać jeśli reprezentujesz takie podejście. Proponuję Ci poznanie innego punktu widzenia, a Ty jak zdarta płyta powtarzasz jakieś personalne ataki z niby prezentowaniem swojego punktu widzenia.
Powodzenia.
zapaleniem płuc bo nie dość że przez twoją nieuwagę umierają luzie od zapalenia płuc z powodu bakterii której na czas nie potrafisz zidentyfikować


@theromanpolan: o tak, Ty wiesz jak ja leczę xD

zawały z twojej niedbałości


@theromanpolan: jeszcze lepsze

powiedz reszcie 90% niezaszczepionych lekarzy żeby się wkońcu zaczeli szczepić


@theromanpolan: no chiałbym. Wątpię by to było 90%, ale z każdym antyszczepem czy przedstawicielem innej szurii staram się walczyć, czy
zawały z twojej niedbałości


jeszcze lepsze

@loman_alchemik: czyżby doktor nieuk nie widział że bakteryjna infekcja dróg oddechowych zwiększa o 400% zawałowość pacjenta w pierwszych 90 dniach od infekcji ? XDDD o to widzę że mamy do czynienia z lepszym konowałem co nawet publikacji medycznych nie czyta , no w sumie angielska trudny język , no ale przecież nic się nie dzieje jak niezaszczepieni lekarze zarażają grypą pacjentów doprowadzając do wtórnych infekcji
@loman_alchemik: tak myślałem że rozmawiam z autystykiem bo od początku rozmowy widać żeś niezbyt normalny ( ͡º ͜ʖ͡º) ale bez obaw jestem tolerancyjny ( ͡~ ͜ʖ ͡°) szkoda że te szczepienia nie dodają do rozumu ¯\_(ツ)_/¯ może kiedyś się doczekasz takich ( ͡º ͜ʖ͡º)
@theromanpolan: gdybym był normalny, nie traciłbym czasu, by sortować nierecyklingowalne. Rozmawiając z Tobą czuję się jakbym wyjaśniał świat bardzo upartemu dziecku. Cóż, buziaki, papa. Tylko nie zaglądaj do szpitala, jak będziesz kiedyś umierał, bo tam same konowały. Nakłuj sobie opuszki, weż liofilizowany sok z buraka i lewoskrętną witaminę C.