Wpis z mikrobloga

Po kilkunastu godzinach mogę powiedzieć tyle że nie jest tak źle jak niektórzy hejtują.

Wydajność - jest git, gram na ps4 pro, delikatne ścinki są przy wejsciu w nową lokacje, ale na szczęście przy walce nie występują. Sama konsola nawet wyje mniej niż np. przy GoT czy Valhalli.

Grafika - nie wiem na czym są nagrywane niektóre filmiki, ale ta gra na pro nie wygląda tak jak na tych filmikach niby z pro. Jest dużo lepiej. Co ciekawe na pc miałem problem z doczytujacymi sie teksturami w miare zbliżania sie np. do npc, a na ps4 pro ten problem nie występuje.

Świat - samo miasto na początku przytłacza, ale w raz z rozwojem fabuły zaczynam się odnajdywać, mapa jest tragiczna i zupełnie dla mnie nieczytelna, ale to może przez to, że nie lubie czerwonego, a sama grafika mapy jest tak czerwono oczojebna że mnie aż boli. Minus za znaczniki które nie maja nic wspolnego z nextgenem a juz GoT pokazal ze mozna to rozwiązać lepiej. Aktywności jest sporo, ale to rzeczywiście nie jest gta i sporo rzeczy brakuje jak np. bary, fryzjer czy siłownia.

Fabuła - wciąga, sam wątek główny rozciagam jak moge więc wykonałem tylko kilka misji głównych, ale scenariusz jest na pewno jednym z mocniejszych punktów.
Same questy wpadaja troche w dziwny i na początku chaotyczny sposób. Wykonujesz questa, dzwoni tel i masz kolejnego questa, dostajesz wiadomość od kogos innego o kolejnym zadaniu. Na początku nie sposob ogarnąć kto jest kim i czego od nas chce ani nawet czy jest po naszej stronie. Myślę ze można by to było lepiej zrobić i jakoś stopniowo wprowadzać nowe postacie i wątki.

Gameplay - Prowadzenie pojazdów do skasowania i napisania od nowa, jeśli chodzi o strzelanie na początku bardzo przeszkadzał mi brak celownika przy zbliżeniu jak np. w Far Cry i Borderlandsowe trafienia, ale jakos można przywyknąć. Ludzi na mieście miejscami brak, a miejscami są grupki ktore tańczą albo sie biją. Przeszkadza mocno praktycznie zerowa interakcja z otoczeniem. Nie można nic kupic w barze, nie można skorzystać z automatu czy chociażby zmienić fryzury. Za to wykonywanie zadań już jest świetne. Można sie wpierdzielic do sali pełnej przeciwników ze strzelbą i granatami albo zhakować kamere, wykorzystać elementy otoczenia do odwrócenia uwagi czy nawet likwidacji przeciwników i wejść już jak do siebie po loot. Podoba mi się. Wisienką na torcie jest braindance. Gdy ta mechanika pojawila się po raz pierwszy byłem zachwycony i bawiłem sie długo. Robi wrażenie i na pewno kosztowała sporo pracy.

Interfejs i ekwipunek
To co na pewno przeszkadza to niezliczona ilość śmieci ktore na początku zbierasz bo nie wiesz co warto trzymać, a co mozna spokojnie zostawić/wyrzucić/rozebrać i co szybko skutkuje przeciążeniem znanym z początkowych wersji w3
Nie rozumiem dlaczego znowu popełniają te same bledy. Dodatkowo w interfejsie jest masa różnych statystyk, dodatkowych opcji, filtrów, ekranów i zakładek. Dopiero z czasem staje się to w miare czytelne, ale nadal zdarza mi sie czegoś szukać. Też możnaby to było poprawić na cos bardziej czytelnego.

AI - do skasowania i napisania od nowa. Dno, padaka i kał.

Błędy - po prawie 10 latach w it z czego większość w QA po prostu nie rozumiem jak można wydać i się podpisać pod czymś tak zbugowanym. Mi by bylo po prostu wstyd ze user koncowy czyli gracze wytykają tak podstawowe błędy. Zrozumiałbym jakieś drobne błędy poza główną fabułą, nietypowe zachowanie ai czy pojazdów. Takie rzeczy mozna wybaczyć, ale błędy graficzne w scenkach na samym początku głównego wątku, przenikanie sie tekstur w lokacji początkowej czy skopana fizyka pojazdów w oskryptowanej scenie z prologu, jasno pokazują że o QA ten produkt się nawet nie otarł. Wstyd cdprojekt red. Wstyd.

To co mi sie podoba:
- braindance
- hakowanie
- fabułą
- różne podejście do zadań
- samo miasto

To co mi sie nie podoba
- BŁĘDY
- mapa najeżona znacznikami
- mała interaktywność otoczenia
- czytelność interfejsu

Ogółem póki co
6.5/10
Z czego 2 punkty odjęte za błędy.

#cyberpunk2077 #gry #recenzja #ps4
  • 6
@Ziutek_Grabaz ostatnio czytałem na Reddit że o ile Briandance jest super to można go wykorzystać w 1-2 zadaniach(1 główne i 1 poboczne) i tyle. W ciągu normalnej gry nie można wejść z nim w interakcje itp. Prawda to?