Wpis z mikrobloga

Czy można w Polsce otworzyć konto bankowe, w którym bank nie będzie wymagał ksera dowodu tożsamości. Próbowałem już w kilku i za każdym razem pracownik odmawiał założenia konta powołując się na art. 112 prawa bankowego wprowadzając tym samym w błąd, ponieważ sam Prezes UODO odnósł się do tego w odpowiedzi na pytanie Związku Banków Polskich w tym piśmie. Są może na wykopie jakyś przedstawiciele banków, którzy mogą mi odpowiedzieć na powyższe, po co wam kopia mojego dokumetu tożsamości, bo z kwestią bezpieczeństwa to nie ma nic wspólnego na 100%.
#kiciochpyta #banki #bankowosc #bank #pytanie
  • 12
@gp1600: tam gdzie kurierem i nie pojawiać się w placówce ( ͡° ͜ʖ ͡°) miałem w millenium przez kilka lat bez pokazywania dowodu, przyszedłem coś załatwić i mi ze skanowali (,) w getinie chyba tez mozna kurierem. Byle nie pokazywać sie w placówce. Pozdrawiam serdczenie
@koeskoes: Właśnie rozmawiałem z konsultantem z Millenium i Santander i w obydu przypadkach "muszę" dostarczyć kserokopię dokumetu przy podpisywaniu umowy przez kuriera. To już jest przegięcie, żeby jeszcze obcym ludziom dawać takie rzeczy.
@gp1600: Każdy bank skanuje. Chodzi tu o przeciwdziałanie praniu pieniędzy.
W millennium jak uda ci się nie zeskanować, to będziesz miał blokadę jeśli obrócisz środkami do wysokości 5k/m-c. Do 5k lajcik, więcej? Nie skorzystasz nawet jeśli masz środki, chyba ze pobiegniesz do oddziału zeskanować dowod.
Powodzonka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@crazykokos: Spytam się tylko czy czytałaś pismo którę podlinkowałem? Przecież wyraźnie jest napisane, że banki mogą skanować do przeciwdzałania praniu pieniędzy i z tym nie mam problemów. Sam siedziałem w bankowości kilka lat i z tego co pamiętam limit dziennych operacji nie mógł przekroczyć równowartości 10 000 Euro dziennie, więc limit 5k zł miesięcznie to jest jakieś absur tak jak obowiązek skanowania dokumentów toższamości pod byle pretekstem.
@crazykokos: Rozumiem, sam starałem się dowiedzieć przez infolinię czy w oddziale i jedyna odpowiedź jaką otrzymywałem, że takie są procedury i to ze względów bezpieczeństwa. Masz może kontakt do kogoś kto będzie miał wiedzę i uprawnienia, żeby odpowiedzieć mi kontretnie i rzeczowo, a nie wyuczonymi regułkami. Będę wdzięczny :)
@gp1600: byłem wczoraj w pko bp, założenie rachunku podstawowego (z tym że osoba dla której konto było zakładane nie jest z polski więc na podstawie paszportu, nie dowodu osobistego), nie robili skanu dokumentu